قوه قضاییه اعلام كرد

هفت تپه به بیت المال بازگشت

هفت تپه به بیت المال بازگشت به گزارش ثبت آسان قوه قضاییه اعلام نمود: با ورود دستگاههای مختلف نظارتی شامل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و اعتراض به رأی هیات داوری، دادخواست ابطال واگذاری پرفساد شرکت هفت تپه به دادگاه ویژه حقوقی رسیدگی کننده به پرونده های مسئله دار خصوصی سازی ارجاع شد و بعد از برگزاری جلسات رسیدگی دادگاه در زمستان سال گذشته، رای ابطال واگذاری هفت تپه صادر گردید. برپایه این رأی صادره، مالکیت این شرکت باید به دولت واگذار گردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضاییه، «دستگاه قضایی در دوره تحول با دستور ویژه ایت الله رییسی با قاطعیت به بحث برخی کژکارکردها در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری های بی ضابطه و شائبه دار ورود کرده و در این حوزه احکامی صادر و اقداماتی صورت گرفته است.
پس از ابطال واگذاری های شائبه دار و فسادآمیز بنگاه ها و واحدهای تولیدی نظیر«هپکو»، «ایران ترانسفو»، «ماشین سازی تبریز»، «شرکت تولید نیروی برق شاهرود»، «شرکت آب و خاک پارس»، «شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان»، «سیلوی سنقر»، «شرکت تراورس البرز»، «شرکت فولاد میبد» و …حالا با ورود دستگاه قضایی، شرکت هفت تپه هم از واگذاری معیوب رهایی یافت و به بیت المال بازگشت.
سال گذشته بود که تصمیم گیری پیرامون واگذاری شائبه دار شرکت هفت تپه توسط سازمان خصوصی سازی به هیات داوری محول شد.
با ورود دستگاههای مختلف نظارتی شامل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و اعتراض به رأی هیات داوری، دادخواست ابطال واگذاری پرفساد شرکت هفت تپه به دادگاه ویژه حقوقی رسیدگی کننده به پرونده های مسئله دار خصوصی سازی ارجاع شد و بعد از برگزاری جلسات رسیدگی دادگاه در زمستان سال گذشته، رای ابطال واگذاری هفت تپه صادر گردید.
براساس این رأی صادره، مالکیت این شرکت باید به دولت واگذار گردد.
بنابراین گزارش تحقیقات و مستندات نشان می دهد، علت تاخیر در اعلام حکم این دادگاه، تمهید شرایط انتقال مالکیت توسط دولت و پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات کارگری بوده است.»
منبع:

1400/02/19
21:10:43
5.0 / 5
654
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است