بازدید مدیركل زندان های استان تهران از زندان رجایی شهر

بازدید مدیركل زندان های استان تهران از زندان رجایی شهر مدیرکل زندان های استان تهران در بازدید از زندان رجایی شهر اظهار داشت:   توجه به سرمایه انسانی در عین فرهنگ سازی برای تلاش جهادی، می تواند چالش ها را از سر راه براشته، رشد و بالندگی هر مجموعه و سازمان را به دنبال داشته باشد.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب که به منظور دیدار با مددجویان و بررسی وضعیت بهداشتی، آموزشی و رفاهی در زندان رجایی شهر حضور یافته بود، با تکیه بر اهمیت زمینه های موثر در ارتقای انگیزه خدمتی برای کارکنان و پرهیز از روزمرگی، اذعان داشت: مدیریت انگیزش شغلی کارکنان، موفقیت پایدار سازمان را رقم می زند و توجه به سرمایه انسانی در عین فرهنگ سازی برای تلاشی جهادی، می تواند چالش ها را از سر راه برداشته و رشد و بالندگی هر مجموعه و سازمان را به دنبال داشته باشد.

مدیر کل زندان های استان تهران ضمن مثبت ارزیابی نمودن اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف و تاکید بر فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان، از تلاشهای شبانه روزی کارکنان ساعی سنگر اصلاح و تربیت قدردانی نمود.

وی پاسخگوی سوالات و درخواست های زندانیان هم بود و خدمات زندانبانی اسلامی را دریچه ای نوین برای اصلاح و توانمندسازی زندانیان و خانواده های آنان دانست و در ادامه از زندان بعنوان محلی برای اصلاح و بازگشت سالم زندانیان به جامعه دانست.

مدیرکل زندان های تهران در جلسه پرسش و پاسخ کارکنان هم حضور یافت و ارتقاء انگیزه و تعهد خدمتی را بستر ساز خدمات ارزشمند زندانبانی معرفی نمود و اظهار داشت: تلاش جهادی در حوزه خدمتی با هدف اثربخشی فعالیت ها، راه را برای پیشبرد اقدامات هموار می کند و این مهم نیازمند ایجاد انگیزه مضاعف و تعهد کاری است.
مدیر کل زندان های استان تهران طی بازدید و گفتگو با زندانیان که اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، عزیزی مدیر زندان رجایی شهر و مسؤلان آن مرکز هم حضور داشتند، دستورات لازم را صادر کرد.

همچنین، مدیر کل زندان های استان تهران طی بازدید کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت که به منظور بررسی فعالیت یک ساله فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی بازداشتگاه اوین صورت گرفته بود، با تقدیر از مدیر و کارکنان این مجموعه اظهار داشت: فعالیتهای این کارگروه باعث ارتقای سطح رضایتمندی مددجویان شده است.

حیات الغیب در این بازدید که با حضور حمید محمدی مدیر بازداشتگاه اوین و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران صورت گرفته بود، اظهار داشت: سال جاری هم مانند سال قبل و با جدیت بیشتر، با گزارش کارگروه زندان ها ارزیابی شده، به مدیر و کارکنان هر مرکز بنا بر همین گزارش برای فعالیت های بخش های مختلف از قبیل عمرانی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی تربیتی، اشتغال، قضایی و موارد دیگر نمره داده خواهد شد.

مدیر کل زندانهای استان تهران اضافه کرد: طی سال گذشته، با فعالیتهای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت، تحولات اساسی و بنیادین در سطوح اقدامات رفاهی، عمرانی، فرهنگی، بهداشت و درمان و اشتغال ایجاد گردیدکه نتیجه آن باعث دگرگونی مراکز تامینی و تربیتی استان تهران در این بازه زمانی کوتاه شد و با کارهای جهادی وسیعی که صورت گرفت، باعث ارتقای سطح رضایتمندی مددجویان شده است.

مدیر کل زندانهای استان تهران همینطور ضمن اشاره به تاثیر باورهای دینی و عقیدتی در رشد فکری و اخلاقی زندانیان عنوان کرد: ایجاد محیط شاداب و زیباسازی اماکن باعث ارتقای انگیزه تربیتی و خودسازی در زندانیان می شود که بر مبنای آن مسیر بازگشت سالم به جامعه روشن تر می گردد.

وی ضمن اشاره به لزوم پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها عنوان کرد: تمام تلاشهای شبانه روزی کارکنان زندان ها، بازپروری اجتماعی و عدم بازگشت زندانی به چرخه جرم با استفاده از برنامه های فرهنگی، آموزشی و شغلی است تا در کنار مشاوره های روانشناسی و مهارت های اساسی، زندگی سالمی دنبال نماید.

وی همینطور افزود: بازداشتگاه اوین عملکرد خوبی در حوزه های مختلف بخصوص بهداشت و درمان داشته، نتیجه آن با توسعه خدمات بهداشتی و مقابله با کرونا کاملاً مشهود است و بایستی با نظارت و کنترل مستمر و حفظ سلامتی مددجویان به اهداف متعالی سازمان زندانها در دیگر امور اصلاحی و تربیتی نائل آمد.

مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از حمید محمدی مدیر و کارکنان بازداشتگاه اوین و هم علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و اعضای کارگروه راهنمایی های لازم را عرضه کرده و مقرر شد بعد از بررسی کارشناسانه اعضاء کارگروه، موانع و مشکلات احتمالی موجود به صورت گزارش جمع بندی و در فرصت زمانی کوتاه حل و فصل شود.

کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، هر ماه با حضور در یکی از زندان ها به بررسی وضعیت فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان، رفاه و امور دیگر پرداخته، سپس نتایج حاصله به صورت گزارش عرضه و مدیر آن مرکز بایستی نسبت به رفع نقصها اقدام نموده در انتها مدت تعیین شده به صورت تصویری کارنامه عملکرد خویش را تحویل دهد که در انتهای سال، نمره ارزیابی وی بر مبنای رأی مدیر کل و اعضای کارگروه اعلام می گردد.
1400/03/10
10:55:08
5.0 / 5
338
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است