رئیس سازمان بازرسی خبر داد

استقرار بازرسان در وزارت نیرو جهت بررسی دلیلهای قطعی برق

استقرار بازرسان در وزارت نیرو جهت بررسی دلیلهای قطعی برق به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با رضا اردکانیان وزیر نیرو به قطع سراسری برق اشاره نمود و اظهار داشت: پیرو ماموریت رئیس قوه قضاییه درباره بررسی دلیلهای قطع برق در کشور بازرسان سازمان با یک برنامه بازرسی فوق العاده در وزارت نیرو مستقر شده اند.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در این دیدار که بامداد سه شنبه در این سازمان برگزار شد، با اشاره به نگرانی ها درباره قطع سراسری برق در کشور اظهار داشت: وزارت نیرو باید افزایش مصرف را از قبل پیش بینی می کرد تا این طور غافلگیر نشود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر کار کارشناسی سازمان اظهار داشت: نگاه سازمان بازرسی کل کشور به موضوعات کارشناسی است و به هیچ وجه پیش داوری نمی نماییم. اما اگر به کوتاهی برسیم و اگر سوء جریانی رخ داده باشد حتما پیگیری می نماییم.

درویشیان با اعلان اینکه تولید برق، یک موضوع فرا بخشی است اضافه کرد: دستگاه های دیگر نیز در این عرصه مسئول هستند که از آنها نیز توضیح خواهیم خواست. باید مشخص شود که کوتاهی شده است یا محذوراتی وجود داشته است. به این جهت به سبب حساسیت موضوع و با دستور رئیس قوه قضاییه یک برنامه بازرسی فوق العاده در دستور کار سازمان است و اکنون بازرسان سازمان در وزارت نیرو مستقر هستند.

این عضو شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به مشترک بودن ماموریت رئیس قوه قضاییه درباب بررسی دلیلهای قطع سراسری برق با دادستانی کل کشور اظهار داشت: طی مذاکره ای که با دادستان کل کشور داشتم قرار شد با حضور نماینده دادستان کل کشور یک کار مشترک صورت گیرد و به این جهت لازم است وزارت نیرو همکاری لازم را داشته باشد تا بتوانیم در یک فضای کارشناسی این مساله را بررسی نماییم و در کوتاه ترین زمان ممکن گزارش آنرا ارائه دهیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگر از سخنان خود با تاکید بر استفاده از ظرفیت انرژی تجدید پذیر هم اظهار داشت: متأسفانه در زمینه انرژی تجدید پذیر پیشرفت خوبی نداریم و بخش خصوصی در این عرصه اعتمادی به دولت ندارد. بنظر می رسد اگر در این عرصه دولت تمرکز بیشتری داشته باشد و قسمتی از مشکلات تولید برق مرتفع خواهد شد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز در ادامه این دیدار ازجمله دلیلهای قطعی برق را افزایش بار مصرف شبکه به سبب گرمای سریع هوا و همین طور استخراج غیرقانونی رمز ارزها عنوان نمود.

در بخش دیگر این جلسه وزیر نیرو و تعدادی از معاونین وی به سؤالات رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباب اقدامات وزارتخانه در برخورد با مزرعه های غیرقانونی رمز ارزها، شرایط استفاده از مازوت در نیروگاه های برق، وضعیت فعلی شبکه سراسری برق و موعد اتمام قطعی برق پاسخ دادند.

در این جلسه «معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی» و «بازرس کل امور نیرو و ارتباطات» سازمان بازرسی کل کشور و برخی معاونین وزیر نیرو حضور داشتند.

منبع:

1400/03/17
12:26:16
5.0 / 5
403
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است