حیات الغیب:

۶۲ رشته آموزشی در زندان های استان تهران تدریس می شود

۶۲ رشته آموزشی در زندان های استان تهران تدریس می شود به گزارش ثبت آسان مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: هم اکنون 62 رشته آموزشی با همکاری سازمان های صنایع دستی و فنی و حرفه ای در زندان های استان تهران تدریس می شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران و روسای ادارات اشتغال و حرفه آموزی اداره کل و زندان های تابعه و نیز برخی از کارآفرینان حوزه های مختلف حرفه ای حضور داشتند، با اشاره به ضرورت توسعه امر آموزش زندانیان گفت: در برنامه های توسعه ای سازمان زندان ها، اشتغال به کار زندانی پایه اصلی اصلاح و تربیت است. برای اینکه زندانی در روزهای تحمل حبس، فرصت مناسبی برای آموختن حرفه و فنی متناسب با استعداد و توانائی خود به دست می آورد که ضمن رهایی از بیکاری و بطالت، بعد از آزادی با ادامه آن هنر، می تواند شغل مناسبی داشته، به چرخه جرم بازنگردد.

مدیرکل زندان های استان تهران همین طور اظهار داشت: وقتی می خواهیم به اشتغال و جامعه ای توانمند بیاندیشیم باید به خاطر داشته باشیم که راه کار آن در بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و ماهر نهفته است. با این رویکرد هم اکنون ۶۲ رشته متنوع آموزشی با همکاری سازمان های صنایع دستی و فنی و حرفه ای در زندان های استان تهران تدریس می شود، ضمناً کارآفرینان و نیکوکاران نیز به میدان آمده اند تا بخش اشتغال زندانیان و کسب درآمد برای آنان و خانواده هایشان در روزهای تحمل حبس، فعال و پویا گردد.

حیات الغیب اضافه کرد: مددجویان برمبنای علاقه وتوانمندی خود در دوره های متنوع آموزشی بصورت رایگان ثبت نام نموده، در آخر گواهینامه معتبر اختتام آموزش بدون درج نام زندان دریافت می کنند و بوسیله مرکز مراقبت پس از خروج، بمحض آزادی امکان دریافت وام خوداشتغالی و ورود به بازار کار و کسب نان حلال را دارند.

وی اشاره کرد: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای توسط زندانیان زمینه ورود بهتر آنان به جامعه بعد از آزادی از زندان را فراهم می آورد. آموزش و یادگیری مهارت می تواند مسیر زندگی فرد را مشخص نماید و اگر فرد زندانی حرفه ای را یاد بگیرد و منتج به اشتغال شود مسیر زندگی وی تغییر خواهدنمود و بجای مسیر خلاف و جرم در زمینه مهارت و شغل وارد شده و به زندگی برخواهدگشت. آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به زندانیان سبب خودباوری و اصلاح و تربیت آنان می شود.

او همین طور با تقدیر از کوشش های صورت گرفته در بخش حرفه آموزی زندانیان اظهار داشت: اشتغال زندانیان یکی از مسائل مهمی است که می تواند در بازپروری شخصیت زندانی نقش مهم و اثربخشی داشته باشد، بدین سبب برنامه های اصلاحی و تربیتی و نیز بازگشت سعادتمندانه زندانی به جامعه نقش پررنگتری دارد و تمام برنامه های اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها به همین دلیل تدوین شده است.

حیات الغیب تاکید کرد: بیکاری عامل کسالت زندانیان است، پس اگر برنامه هایی جهت آموزش و اشتغال زندانیان نداشته باشیم یا آموزش های تدوین شده را به درستی اجرا نکنیم، شاهد اتلاف وقت مددجویان و فرصت های بازپروری خواهیم بود.

در این نشست روسای ادارات اشتغال و حرفه آموزی به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند. همین طور کارآفرینان بخش خصوصی در زمینه های اشتغال نشسته و کارگاهی شامل مونتاژ گل های پلاستیکی، قطعات لامپ های ال ای دی و آیفون تصویری نیز برنامه های خودرا مطرح نمودند که در هر دو بخش، مدیر کل زندان های استان تهران دستورات لازم را صادر کرد.

منبع:

1400/03/17
15:02:07
5.0 / 5
256
تگهای خبر: اداره , اشتغال , بازار , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است