ره پیك:

شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها به وظایف قانونی خود عمل كرد

شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها به وظایف قانونی خود عمل كرد به گزارش ثبت آسان قائم مقام دبیر شورای نگهبان اشاره کرد: در بحث احراز صلاحیت ها شورای نگهبان کوشش کرد در قالب وظایف قانونی خود عمل کند که در سخنان رهبر انقلاب هم این مباحث مورد توجه و تأیید قرار گرفت.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، سیامک ره پیک عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان امروز سه شنبه (۱۸ خرداد ۱۴۰۰) در همایش مدیران ستادی و استانی شورای نگهبان با اشاره به بحث برگزاری انتخابات اظهار داشت: انتخابات فرصت مغتمی برای تغییر و تحول است؛ در حقیقت یک امتیازی است که قانون اساسی و جمهوری اسلامی در اختیار ما قرار داده که در مقاطعی برای تعیین سرنوشت کشور تصمیم بگیرم.

ره پیک اضافه کرد: اگر در شرایطی قرار گرفتیم که احساس می نماییم باید تغییری در بخش هایی از کشور ایجاد نماییم باید از این فرصت یا امتیاز یا حق و یا تکلیف استفاده نمائیم و حضور پررنگی در روز رأی گیری داشته باشیم؛ از همه خصوصاً از همکاران خودم در شورای نگهبان و شبکه نظارت سراسر کشور می خواهم که مردم را سفارش به حضور گسترده در پای صندوق رأی کنند؛ این همان تواصی به حقی است که رهبر انقلاب فرمودند.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر کسی بداند که مقام ریاست جمهوری از چه اهمیتی بالایی برخوردار است، حتما تصدیق می کند که باید برود و کاری در این خصوص انجام دهد؛ بدین سبب پذیرفته نیست که اولاً آشنا به این مقام نباشیم و دوم نسبت به این وضعیت، احساس بی تفاوتی نماییم.

وی با تاکید بر این که شورای نگهبان باتوجه به مقام نظارتی خود نسبت به انتخابات ها خصوصاً انتخابات ریاست جمهوری حساس است، تاکید کرد: در بحث احراز صلاحیت ها کار فشرده و گسترده ای در شورای نگهبان با همکاری دیگر دستگاهها انجام شد و شورای نگهبان کوشش کرد در قالب وظایف قانونی خود عمل کند که در سخنان رهبر انقلاب هم این مباحث مورد توجه و تأیید قرار گرفت.

ره پیک درباره بحث مشارکت و سهم نهادها در این خصوص اظهار داشت: در نظرسنجی هایی که مراکز مختلفی انجام دادند، سهم شورای نگهبان در مشارکت از جهت رد و تأیید صلاحیت ها آن هم در میان مردم بسیار اندک است. آنچه برای مردم اهمیت دارد این است که چه شخصی می تواند برای آنها کار انجام دهد و کارآمد باشد؛ این امر برای مردم مهم می باشد. شورای نگهبان به وظیفه خود عمل کرد و پذیرفته شده نیست که در فضاهای سیاسی برخی بخواهند نقش ها و سهم ها در میزان مشارکت مردم را جابه جا کنند. إن شاءالله امیدواریم مشارکت قابل قبولی در انتخابات پیش رو رقم بخورد و نتیجه مفید و مؤثر برای انقلاب و مردم واقع شود.

قائم مقام دبیر شورای نگهبان در ادامه سخنان خود با اشاره به حساسیت انتخابات برای همه همچون ناظران و مجریان انتخابات اظهار داشت: شورای نگهبان این حساسیت را در همه مراحل نظارت درک کرده است اما این حساسیت در روز انتخابات باید با دقت مضاعفی همراه باشد. حفظ سلامت انتخابات و رأی مردم باید بصورت ویژه مثل همیشه مورد توجه ما باشد و این امر در بخش های مختلف روز برگزاری انتخابات نظیر هماهنگی های داخلی در شورای نگهبان و هم در اتفاقات شعبه أخذ رأی، باید متجلی باشد.

ره پیک در آخر اظهار داشت: إن شاءالله باتوجه به تجربیات گذشته و انگیزه ای که در شبکه نظارت و شورای نگهبان وجود دارد، همچون گذشته از رأی مردم محافظت خواهد شد.

منبع:

1400/03/19
23:35:53
5.0 / 5
392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است