رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری تهران اعلام كرد

احیاء كارخانه ارج با اقدامات دستگاه قضایی

احیاء كارخانه ارج با اقدامات دستگاه قضایی به گزارش ثبت آسان رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران از احیاء کارخانه ارج به دنبال اقدامات دستگاه قضایی اطلاع داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری، محسن مقدس رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران از احیاء کارخانه «ارج» به دنبال اقدامات دستگاه قضایی اطلاع داد.

وی تمرکز بر تولید را شرط دستیابی به اقتصاد پویا و پیشرفت دانست و اظهار داشت: تولید، اساس اقتصاد و اقتصاد هم بنیان اساسی کشور است و ازاین رو دستگاه قضایی در حوزه های اداری مبحث فسادستیزی را بر عهده دارد.

رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با تکیه بر این که دستگاه قضا حافظ نظم در امور اقتصادی می باشد، اظهار نمود: این دستگاه از راه سازمان بازرسی و دادستانی ها به مفاسد حوزه اقتصادی ورود کرده و از اقتصاد سالم حمایت می کند.

مقدس ضمن اشاره به این که اقدامات دستگاه قضایی منجر به احیاء کارخانه ارج شد، اضافه کرد: در روزی که دستگاه ها و ماشین آلات بسیار بزرگ این شرکت را مصادره می کردند، از راه معاونت اقتصادی آگاه شدیم و با حمایت رئیس کل دادگستری استان تهران در همان روز دستورات لازم صادر شد.

رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران همینطور از پیگیری احیاء «کارخانه قند ورامین» در فاز اول سخن گفت و اظهار نمود: مجتمع شیر «وارنا» هم همین مشکلات را داشت و قرار بود این مجتمع بین بانک ها تقسیم شود؛ اما با حمایت قوه قضاییه این مجتمع هم حفظ و افتتاح شد.

مقدس با اشاره به اینکه عمده مشکلات واحدهای تولیدی ناشی از سیستم بانکی است، اظهار داشت: سیستم بانکی ما باید در عرصه تولید اصلاح گردد.

وی با تاکید بر این که بانک ها و موسسات اعتباری حق گرفتن وکالت بلاعزل از واحدهای تولیدی برای ضبط وثایق ندارند، اظهار داشت: پیگیری این مورد در دستور کار قوه قضاییه است.
منبع:

1400/04/15
13:21:11
5.0 / 5
314
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است