سازمان تعزیرات اعلام كرد

وصول هفت هزار میلیاردریال جریمه نقدی از طرف تعزیرات در سال ۹۹

وصول هفت هزار میلیاردریال جریمه نقدی از طرف تعزیرات در سال ۹۹ ثبت آسان: مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از رشد 42 درصدی جریمه وصولی در سال 99 نسبت به مدت زمان مشابه سال 98 آگاهی داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالمجید اجتهادی اظهار نمود: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۸۲ هزار و ۱۲۳ پرونده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که تعداد ۸۳ هزار و ۸۷۰ پرونده بوده است که به مفهوم کاهش یک درصدی پرونده ای مختومه نسبت به زمان مشابه سال قبل می باشد.

مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: متخلفان در سال ۹۸ به پرداخت ۱۹ هزار میلیاردریال و در سال ۹۹ به پرداخت ۲۱ هزار میلیاردریال جریمه محکوم شده اند که مقایسه این آمار نشان دهنده رشد ۸ درصدی جریمه متخلفان است.

وی اشاره کرد: مبلغ ۵ هزار میلیاردریال جریمه از متهمان پرونده ها در سال ۹۸ و مبلغ ۷ هزار میلیاردریال جریمه نقدی متهمان در زمان مشابه سال ۹۹ وصول شده است که این آمار بیان کننده رشد ۴۲ درصدی میزان وصولی جریمه در زمینه قاچاق کالا و ارز است.

اجتهادی اظهار داشت: بیشترین پرونده های وارده حوزه قاچاق کالا و ارز در سازمان تعزیرات به ترتیب مربوط به استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی و کمترین پرونده های وارده مربوط به استانهای ایلام و خراسان شمالی است.

وی اشاره کرد: بیشترین آمار فراوانی پرونده های قاچاق خروجی در سال ۱۳۹۹ مربوط به سوخت و گوسفند زنده و بیشترین آمار فراوانی پرونده های قاچاق ورودی در سال ۱۳۹۹ مربوط به لوازم خانگی، دخانی و پوشاک و منسوجات است.
منبع:

1400/04/17
13:11:09
5.0 / 5
230
تگهای خبر: اداره , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است