رئیس كانون وكلای استان یزد اعلام كرد؛

درخواست كانون وكلای یزد از دادستان اصفهان برای پیگیری حادثه آب

درخواست كانون وكلای یزد از دادستان اصفهان برای پیگیری حادثه آب یزدـ رئیس کانون وکلای استان یزد با محکوم کردن تعرض به خط انتقال آب به یزد از رئیس دادگستری و دادستان اصفهان خواست تا این مورد را به صورت ویژه مورد پیگیری قرار دهند.علی زارع مهرجردی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: تخریب تاسیسات یکی از حوضچه های آب انتقالی به استان یزد، رفتار بزهکارانه و غیرمتعارفی است که توسط عده ای در محدوده شرق اصفهان رخ داده و در زندگی روزمره مردم یزد اختلال بوجود آورده است.
وی با محکوم کردن این اقدام بزهکارانه اظهار داشت: بدون شک تخریب تاسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه های آب از مصادیق بارز ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ بوده و ضروریست دادگستری استان اصفهان بخصوص دادستان اصفهان نسبت به پیگیری این مورد اهتمام ویژه ای داشته باشند.
زارع بیان نمود: عدم اقدام موثر از ناحیه دستگاه قضا در برخورد جدی و قاطع با متجاوزان که به کرات این اقدام بزهکارانه را مرتکب شده اند، زمینه تجری مرتکبان این اقدام را فراهم نموده و معلوم نیست چرا و به چه علت تابحال به هیچ حکمی در این راستا ضد تجاوزها و تعدی هایی که متجاوزان پیش از این هم به کرات انجام داده بودند، صادر نشده است.
رئیس کانون وکلای استان یزد افزود: همینطور انتظار می رود که دادستان یزد هم نسبت به پیگیری جدی مبحث و انعکاس امر به دادستان اصفهان اقدام نماید تا از ارتکاب مجدد چنین اقدامات مجرمانه ای جلوگیری شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از ارسال نامه ای از جانب کانون وکلای دادگستری استان یزد به رئیس قوه قضائیه در زمینه تعرض مجدد به خطوط و تاسیسات انتقال آب استان یزد اطلاع داد و اظهار داشت: در این نامه مبحث تعرض های چندباره به خط انتقال آب به اطلاع حجت الاسلام محسنی اژه ای رسیده و وقوع این اتفاق برای چندمین بار امسال را به اطلاع ایشان رسانده ایم.
زارع افزود: در این نامه اعلام کردیم که شوربختانه این که نه تنها تلاش موثری برای جلوگیری از وقوع این حوادث که نتیجه آن تضییع بیت المال و بی اعتنایی به منافع و مصالح عمومی و حتی امنیت ملی است از سوی نهادهای متولی صورت نمی گیرد، بلکه دعاوی مطروحه در این خصوص در دادسرای عمومی و انقلاب و دادگاه حوزه قضایی مربوطه در استان اصفهان هم بی نتیجه مانده است. بنابراین از ریاست قوه قضائیه انتظار می رود با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم پرداختن و ورود دستگاه قضا به موضوعات در رابطه با حقوق عامه و این که مبحث متنازع فیه از مصادیق بارز آن است، دستور فرمایید ضمن درخواست رسیدگی عاجل به مبحث از دادستان کل کشور، با عوامل و محرکان این حادثه برخورد و تدبیری اندیشیده شود که متولیان دستگاههای امنیتی و انتظامی از تکرار حوادث مشابه جلوگیری نمایند.
گفتنی است؛ روز ۱۶ تیرماه جاری در دمای ۴۵ درجه یزد، آب آشامیدنی مناطق گسترده ای از یزد به علت تعرض به خط انتقال آب در محدوده شرق اصفهان به مدت ۱۶ ساعت قطع شد.


منبع:

1400/04/19
11:16:50
5.0 / 5
290
تگهای خبر: دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است