مركز رسانه قوه قضاییه:

مهره های یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر محاکمه شدند

مهره های یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر محاکمه شدند ثبت آسان: جلسه محاکمه مهره های یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید.به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، جلسه محاکمه مهره های یک شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر در سوئد به نامهای «استفان کوین گیلبرت» و «سیمون کاسپر براون» به افترا حمل مواد مخدر، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی انجام شد.

بنا بر کیفرخواست این دو مهره شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر در سوئد، استفان کوین گیلبرت متهم به حمل ۹ کیلو و ۸۰۰ گرم شیره تریاک و سیمون کاسپربراون متهم به حمل ۲۱ هزار قرص ترامادول هستند.

در ابتدای جلسه دادگاه با بیان قاضی صلواتی، متهم استفان کوین به همراه مترجم خود در جایگاه قرار گرفت و در مقام دفاع، اظهار داشت: من در پوشش گردشگر با هدف قاچاق مواد مخدر وارد ایران شدم. از جانب فردی به نام احمد زائدی در سوئد اجیر شده بودم و قرار بود در برابر انتقال ۹ کیلو و ۸۰۰ گرم شیره تریاک به سوئد، پول دریافت کنم.

متهم استفان کوین در پاسخ به این پرسش قاضی که آیا برای انتقال مواد به سوئد ماموریتی به او واگذار شده بود یا خیر؟ اظهار داشت: من در این رابطه چیزی نمی دانم، فقط می دانم که احمد زائدی که سوئدی نبود به من پیشنهاد نمود این محموله مواد مخدر را از ایران به سوئد ببرم.

در ادامه جلسه دادگاه، نماینده دادستان با اشاره به اظهارات متناقض متهم استفان کوین در جلسات مختلف بازپرسی و دادرسی اظهار داشت: متهم استفان کوین در جلسات بازپرسی مدعی شده بود خودم شخصاً مواد مخدر را از تهران خریداری نکرده ام بلکه از سوی فردی به اسم احمد زائدی اجیر بودم کیف حامل مواد مخدر را از افرادی در تهران تحویل بگیرم و به سوئد ببرم، اما این متهم در جریان جلسه امروز دادگاه مدعی است که خودش مواد را از تهران خریداری نموده است.

وکیل متهم درباره اظهارات متناقض استفان کوین مدعی شد: موکل من، بیمار روانی است که مدارک پزشکی آن هم موجود است و من هم لایحه دفاعیه مبسوطی را در مورد افترا موکلم تنظیم کرده ام و به محضر دادگاه محترم عرضه می دهم؛ قاعدتاً دراین زمینه باندی فعال است که موکل من اجیر شده بود.

در ادامه این جلسه دادگاه، دیگر متهم این پرونده سیمون کاسپر براون به همراه مترجم در جایگاه قرار گرفت و در توضیح اتهامش ناظر بر حمل ۲۱ هزار قرص ترامادول اعلام نمود هدفش از مشارکت در قاچاق مواد مخدر، کسب درآمد و مصرف شخصی بود.

این متهم اضافه کرد: من هم مثل کوین معتاد بودم و قرص مصرف می کردم. صرفا برای کسب درآمد این کار را کردم. من کسی را در ایران نمی شناسم آن شخصی که در سوئد بود را می شناختم.

در ادامه جلسه دادگاه، نماینده دادستان با اعلان اینکه متهم کاسپر براون از ابتدا به افترا خود اقرار داشته است، اظهار داشت: این متهم تابحال انگیزه و هدف خویش را از این اقدام مشخص نکرده و باتوجه به اینکه تعداد قرص ها زیاد بوده معین نیست که چه تعداد از قرص ها برای وی بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه وکیل متهم کاسپر براون اظهار داشت: موکل من به مواد مخدر و ترامادول اعتیاد داشته و همین مساله انگیزه او برای مشارکت در قاچاق مواد مخدر بوده است.

در آخر قاضی ضمن اعلام ختم این جلسه اعلام نمود زمان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می شود.

منبع:

1400/06/10
23:56:43
5.0 / 5
389
تگهای خبر: مشاركت , موكل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است