رسول كوهپایه زاده در واكنش به یك مطلب

بابک زنجانی حتی یک روز مرخصی هم نداشته است!

بابک زنجانی حتی یک روز مرخصی هم نداشته است! وکیل مدافع بابک زنجانی مطلب انتشار یافته در فضای مجازی در مورد موکلش در خصوص زندگی وی در ویلای شخصی اش درلواسان را شایعه دانست و آنرا تکذیب نمود.


رسول کوهپایه زاده در گفتگو با ایسنا در ارتباط با مطلب انتشار یافته در فضای مجازی در مورد بابک زنجانی در خصوص زندگی وی در ویلای شخصی اش درلواسان مدعی شد: موکلم بابک زنجانی در طول هشت سال قبل و از ابتدا تابحال به صورت انفرادی در بازداشت به سر می برد. همینطور در طول هشت سال قبل برخلاف بعضی از آقازاده ها و زندانیان، موکل حتی یک روز هم به مرخصی نیامده و با درخواست اعطای مرخصی اش موافقت نشده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه از بدو تشکیل پرونده در طول هشت سال قبل تا امروز بعضی از اشخاص برخلاف ظاهر ادعاهایی که مطرح می کنند نه به دنبال کشف حقیقت هستند و نه به دنبال اجرای عدالت و صیانت از بیت المال بلکه در صدد بهره مندی سیاسی و جناحی از این پرونده بودند.
وی در انتها اظهار داشت: انتشار این مطالب هم که باعث تشویش اذهان عمومی هم می شود، صرفا در این راستا قابل ارزیابی است که این مورد کذب محض است و هیچ بهره ای از حقیقت و حقیقت ندارد.

اواخر سال ۱۳۹۲ بازداشت سرمایه دار جنجالی به نام «بابک زنجانی» از جانب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای سخنگوی پیشین قوه قضاییه اعلام گردید.
طبق کیفرخواست صادره از جانب دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اتهامات بابک زنجانی عبارت بود از افساد فی الارض از راه اختلال در نظام اقتصادی کشور، کلاهبرداری از شرکت ملی نفت، بانک مسکن و تأمین اجتماعی، پولشویی، جعل 24 فقره اسناد بانکی و صورت حساب های بانکی، جعل حواله های ارزی، جعل دستور انتقال بین بانکها.

پس از برگزاری ۲۶ جلسه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی پیشین دستگاه قضا و رئیس فعلی قوه قضاییه در ۱۶ اسفند سال ۹۴ اعلام نمود که حکم بابک زنجانی و دو متهم دیگر این پرونده که در دادگاه بدوی محاکمه شدند، صادر شد. دادگاه بدوی این سه متهم را مفسدفی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم نمود و علاوه بر اعدام، متهمان را به رد مال شاکی و شرکت ملی نفت ایران و جزای نقدی یک چهارم پولشویی محکوم کرده است.

از این سه متهم در نهایت حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور حتمی شد.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور ۲۵ تیرماه سالجاری هم اعلام نمود که حکم اعدام بابک زنجانی قطعی است ولی امکان دارد همکاری کند و مورد تخفیف قرار گیرد.
منبع:

1400/06/19
13:34:46
5.0 / 5
233
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است