مهر روایت می كند؛

برخورد دادستانی تهران با پیش تولید مشروبات الکلی در میدان مرکزی

برخورد دادستانی تهران با پیش تولید مشروبات الکلی در میدان مرکزی ثبت آسان: دادسرای امنیت اخلاقی به تخلفات تولید مشروب در میدان مرکزی میوه تهران ورود کرده است که نتیجه این اقدامات سلبی و ایجابی ترک این جرم از طرف 70 درصد غرفه داران بوده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، از مدتی پیش تخلفاتی در بازار مرکزی میوه و تره بار تهران شامل آب گیری انگور و تولید محصولات الکلی صورت می گرفت که گفته می شود دلیل آن افزایش قیمت مشروبات الکلی خارجی بود که موجب شد به تولیدات داخلی منجر شود. در سالهای قبل خبرنگاران برای رسانه ای کردن این جرایم قصد داشتند وارد بازار میوه و تره بار شوند که متأسفانه برخی غرفه داران با آنها درگیر می شوند و حتی مورد ضرب و شتم نیز قرار گرفتند.
همچنین چند باری هم جسته و گریخته اقداماتی برای جلوگیری از این دست حوادث انجام شده اما بصورت جدی نبود. ظاهراً بارها تذکراتی در خصوص اصلاح و جلوگیری به غرفه داران داده شده بود؛ چونکه این فعل هم از لحاظ مسائل بهداشتی و هم از لحاظ فروش تولیدات الکلی تخلف محسوب می شد، اما غرفه داران توجهی به این مساله نداشتند. اخیراً دادسرای امنیت اخلاقی به موضوع ورود کرده و دستورات ویژه ای به مرکز عملیات پاوا فاتب صادر کرده است، در این راستا به دستور معاون دادستان و سرپرست دادسرای امنیت اخلاقی مرکز عملیات بوسیله رییس اتحادیه میوه فروشان و حراست شهرداری به غرفه داران تذکراتی در خصوص جمع آوری و ترک اقدامات مجرمانه داده شد. بعد از ابلاغ این دستور، ۷۰ درصد غرفه ها این فعل را ترک کردند، اما همچنان ۳۰ درصد از غرفه داران به کارهای غیرقانونی خود ادامه می دادند. برمبنای رصدهای میدانی خبرنگار مهر پنجشنبه هفته گذشته عملیاتی در بازار میوه و تره بار تهران انجام شد، که به دستگیری چند مورد از متخلفان و امحای ۲۵ هزار لیتر آب انگور منتهی شد. متخلفان دستگیر شده نیز با تشکیل پرونده به مراجع قضائی ارجاع داده شدند. بعد از این عملیات رصدها همچنان از جانب حراست شهرداری، قرارگاه ثارالله و مرکز پاوا فاتب ادامه دارد و تا حالا دیگر گزارشی در خصوص انجام تخلف داده نشده است.


منبع:

1400/07/15
12:59:01
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بازار , تولید , دادسرا , سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است