فراهم شدن امکان ملاقات مجازی هموطنان با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سراسر کشور

فراهم شدن امکان ملاقات مجازی هموطنان با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سراسر کشور رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: امکانات بسیار خوبی برای برقرار شدن ارتباط ویدیوکنفرانسی در سازمان های قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور فراهم گشته است تا نیاز نباشد مردم برای پیگیری مشکلات شان حضوری به تهران مراجعه کنند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح و برخی از مدیران این سازمان با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با برخی از مراجعه کنندگان دیدار و گفت و گو کردند و در جریان خواسته های آنان قرار گرفتند.

در این دیدار که دو ساعت به طول انجامید رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح بصورت چهره به چهره با مراجعه کنندگان دیدار و دستورات لازم را برای حل مشکلات این افراد صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان پس از دیدار مردمی دو ساعته در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح هم همانند دیگر مراجع قضایی به پرونده ها در دادسرا و دادگاه رسیدگی می کند و پرونده هایی که مختومه می شود گاهی اوقات از طرفین پرونده که احساس می کنند به حق شان نرسیده اند درخواست اعمال ماده ۴۷۷ می شود تا رسیدگی مجدد صورت گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که امروز در این دیدار مردمی حضور داشتند تعدادی این تقاضا را مطرح نمودند و اگر حکم صادر شده خلاف شرع بین باشد بنا به تقاضای ما و تأیید رییس قوه قضاییه، رسیدگی مجدد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان از فراهم شدن امکان ملاقات مجازی مردم با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سراسر کشور آگاهی داد و اضافه کرد: با توجه به این که امروز شاهد بودیم برخی از مراجعان از شهرستان های دور حضور پیدا کرده بودند این نوید را می دهیم که می توانیم بوسیله ویدیو کنفرانس با استانها در ارتباط باشیم و هموطنان از استان خود با ما ارتباط مستقیم برقرار کنند تا بتوانیم از این طریق حرف های آنها را بشنویم و دستور لازم صادر شود.

وی ادامه داد: این اقدام سبب می شود رفت و آمدها کم شود و هزینه اضافی هم صرف نشود.

قسمتی از مشکلات افرادی که امروز برای ملاقات با رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه مراجعه نموده بودند، در رابطه با اطاله دادرسی در پرونده ها بود.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان در پاسخ به سوالی در خصوص این که اطاله دادرسی در پرونده های مربوط به سازمان قضایی نیروهای مسلح چه علتی دارد؟ اظهار داشت: برخی مواقع پرونده نیازمند تحقیقات کافی و وافی است و به نظر کارشناسان اعتراض می شود و به همین دلیل کارشناسی های سه نفره، پنج نفره و هفت نفره انجام می شود و قاضی باید به اقناع وجدان برسد.

وی ادامه داد: نمی خواهم بگویم اطاله دادرسی همیشه منطقی و قانونی می باشد، برخی اوقات حق با ارباب رجوع است اما علل طولانی شدن باید مشخص شود؛ قاضی به دنبال کشف حقیقت است تا به عدالت حکم دهد.

این مقام قضایی اظهار داشت: در بعضی پرونده ها دادگاه در زمان رسیدگی به تحقیقات دادسرا نقص می گیرد و باید به دادسرا برای رسیدگی مجدد برگردد که سبب طولانی شدن فعالیت رسیدگی می شود.

رفاهی رییس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه همین طور شهبازی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، پارساپور مدیرکل نظارت و ارزیابی و نظری معاون مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح در این دیدار حضور داشتند.1400/10/24
12:11:12
5.0 / 5
604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است