در ایام نوروز 97؛

جابه جایی دام زنده بدون مجوز بهداشتی ممنوع می باشد

جابه جایی دام زنده بدون مجوز بهداشتی ممنوع می باشد ثبت آسان: شهركرد- مدیركل دامپزشكی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: جابه جایی دام زنده بدون مجوز و گواهی سلامت به منظور كنترل بیماری مشترك دام و انسان در روزهای تعطیلات نوروز 97 در این استان ممنوع می باشد.


عبدالمجید نجاتی روز یكشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار نمود: با هماهنگی های انجام شده با عوامل نیروی انتظامی و استقرار ماموران شبكه دامپزشكی استان، هرگونه جابه جایی دام، طیور زنده و مواد خام پروتئینی فاسد شدنی تنها با مجوز انجام می گردد.
وی به ورود گردشگران و میهمانان در تعطیلات نوروزی به استان را خاطرنشان كرد و خاطرنشان كرد: كشتار دام در مناطق روستایی و تفرجگاه ها و خارج از نظارت ماموران دامپزشكی ممنوع می باشد و با افراد خاطی برخورد خواهد شد.
وی از طرح تشدید كنترل و نظارت بهداشتی اداره كل دامپزشكی چهارمحال و بختیاری در ایام پایانی سال در سطح بازار استان اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح طی 20 روز و با مشاركت 17 اكیپ نظارتی اجرا می گردد.
وی به شهروندان سفارش كرد: هنگام خرید مواد خام دامی همچون مرغ و گوشت به شرایط نگهداری، نوع و كیفیت بسته بندی محصول، تاریخ تولید و تاریخ انقضا و رنگ و بوی آن توجه نمایند.
مدیركل دامپزشكی چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف در مراكز عرضه با سامانه 1512 تماس بگیرند.
استان چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از یك میلیون و 500 هزار راس دام سبك عشایر كوچرو و حدود یك میلیون واحد دامی صنعتی و روستایی، قطب مهم دامپروری كشور به حساب می آید.
6199/6021


1396/12/27
11:52:46
5.0 / 5
4994
تگهای خبر: مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است