مركز آمار: نرخ تورم دراسفندماه به 8 و دو دهم درصد رسید

مركز آمار: نرخ تورم دراسفندماه به 8 و دو دهم درصد رسید ثبت آسان: تهران- مركز آمار ایران اعلام نمود: نرخ تورم كالاها و خدمات مصرفی خانوار در 12 ماه منتهی به اسفندماه سال 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل برای كل كشور به 8.2 درصد رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا ار مركز آمار ایران، این نرخ در دوره مورد بررسی برای مناطق شهری 8.1 درصد و برای مناطق روستایی 8.8 درصد بوده كه نشان دهنده كاهش یك دهم واحد درصد برای مناطق شهری و كاهش سه دهم واحد درصد برای مناطق روستایی است.
شاخص كل (بر مبنای۱۰۰=۱۳۹۵) در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ برای كل كشور و مناطق شهری عدد ۱۱۱، ۴ و برای مناطق روستایی عدد ۱۱۱.۵ را نشان داده است كه نسبت به ماه قبل برای كل كشور و مناطق شهری ۰.۲ درصد و برای مناطق روستایی ۰.۴ درصد افزایش نشان داده است.
افزایش شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۷.۲، ۷.۳ و ۶.۲ درصد می باشد كه نسبت به همین اطلاع در ماه قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۱.۰، ۱.۱، و ۱.۲ واحد درصد كاهش یافته است.
درصد تغییرات شاخص كل (نرخ تورم كالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای كل كشور ۸، ۲ درصد، مناطق شهری ۸.۱ درصد و مناطق روستایی ۸.۸ درصد است كه نسبت به همین اطلاع در بهمن ماه ۱۳۹۶، برای كل كشور و مناطق شهری ۰.۱ واحد درصد و برای مناطق روستایی ۰.۳ واحد درصد كاهش یافته است.
شاخص گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۱۱۵، ۸، ۱۱۵.۹ و ۱۱۵.۳ رسید كه نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۰.۲، ۰.۱ و ۰.۶ درصد افزایش یافته است.
شاخص گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور ۶.۵ درصد، مناطق شهری ۶.۷ درصد و مناطق روستایی ۵.۹ درصد افزایش نشان داده است. درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای كل كشور ۱۲.۲درصد، مناطق شهری۱۲.۳ درصد و برای مناطق روستایی ۱۱.۸ درصد است.
شاخص گروه «خوراكی ها» در ماه مورد بررسی برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۱۱۵.۷، ۱۱۵.۸ و ۱۱۵.۲ رسید كه نسبت به ماه قبل برای كل كشور بدون تغییر، مناطق شهری ۰.۱ درصد كاهش و برای مناطق روستایی ۰.۳ درصد افزایش نشان داده است. شاخص گروه «خوراكی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۶.۱، ۶.۳ و ۵.۴ درصد افزایش نشان داده است. نرخ تورم دوازده ماهه این گروه برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۱۲.۴، ۱۲.۵ و ۱۲.۰ درصد است.
شاخص گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» در اسفند ماه ۱۳۹۶ برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب به عدد ۱۰۹، ۸، ۱۰۹.۹ و ۱۰۹.۰ رسید كه نسبت به ماه قبل، این اطلاع برای كل كشور و مناطق شهری ۰.۲ درصد و برای مناطق روستایی ۰.۳ درصد افزایش یافته است.
همچنین میزان افزایش شاخص گروه عمده «كالاهای غیرخوراكی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل برای كل كشور، مناطق شهری و مناطق روستایی به ترتیب ۷.۴، ۷.۶ و ۶.۴ درصد بوده است. نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه، برای كل كشور ۶.۸ درصد و مناطق شهری ۶.۷ درصد و برای مناطق روستایی ۶.۹ درصد است.
اقتصام**1108


1397/01/02
11:15:06
5.0 / 5
4779
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است