زمان ارتقا اعتماد بنفس تولید ملی فرا رسیده است

زمان ارتقا اعتماد بنفس تولید ملی فرا رسیده است ثبت آسان: ایلام-عضو كمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با ارسال یادداشت تحلیلی به ایرنا پشتیبانی از كالای ایرانی را اقدامی موثر و ضروری عنوان كرده كه افزون بر رونق تولید و حفظ اشتغال موجود، در زمینه افزایش اعتماد به نفس فعالان تولیدی و صنعتی هم نقش بی بدیلی خواهد داشت.


سلام امینی دراین متن كه روز یكشنبه به ایرنا مركز ایلام ارسال شد تصریح كرده كه رواج ذهنیت منفی در مورد ناتوانی صنعتگران ایرانی از تولید كیفی كه در رژیم گذشته توسط خود دولت تبلیغ می شد منشا رویكرد افراطی و گسترده به خرید و مصرف كالای خارجی بوده است كه تبعبت از رهنمود نوروزی مقام معظم رهبری باعث اصلاح این ذهنیت و پویایی اقتصاد ملی می گردد.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی دراین متن افزوده است:
نامگذاری كاربردی واثر گذار'حمایت از كالای ایرانی' در جهت ترمیم و احیای اقتصاد داخلی كشور ازسوی مقام معظم رهبری، امید به استقلال اقتصادی، رونق كارخانه های داخلی واشتغال جوانان در سایه نگاه ویژه به تولید كالاهای داخلی را در همگان به وجود آورد.
نمایندگان مردم درخانه ملت، خویش را موظف و مكلف می دانیم كه باتمام توان و ظرفیت پارلمانی ازاین طرح ملی حمایت نمائیم
نظر به دیدگاه های مختلف كارشناسان اقتصادی، پشتیبانی از كالای ایرانی، مغایر با شعارهای سال های پیشین نیست بلكه تكمیل كننده و در جهت تحقق كامل شعارها و راهبردهای توسعه اقتصادی كشور است
نامگذاری هایی از قبیل «جهاد اقتصادی»، «همّت مضاعف و كار مضاعف»، «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»، «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» درسال های قبل صورت گرفت كه هركدام بار معنایی خاص خویش را داشت
بنابراین باهدف استمرار این استراتژی، نامگذاری سال 97، به نام 'حمایت از كالای ایرانی'، ازسوی رهبر انقلاب رقم خورد تا یك باردیگر پتانسیل بسیج عمومی مردم در عرصه شكوفایی اقتصاد ملی انعكاس یابد.
به عبارتی دیگر این شعار فراگیرترین و مردمی ترین نامگذاری است كه مردم نبض پرتپش آن هستند چون كه حمایت مردم از كالای ایرانی بدین معناست كه هركس در هر جایگاهی می تواند و موظف است كه به تقویت تولید ملی كمك كند؛ خواه با خرید كالای ایرانی، خواه با تولید كیفی و كمی و...
🔻بی گمان مصرف كنندگان مركز ثقل عرصه تولید كشورهستند زیرا با خرید و پشتیبانی از كالاهای ایرانی، ضمن كمك به رونق صنعت و تولید كشور، اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در پشتیبانی از تولید داخلی و مبارزه با كالای قاچاق را محقق می سازند.به هرحال تمام افراد جامعه در قبال عملی شدن شعار سال نود وهفت مسئول هستند و باید در جهت تحقق آن براساس( كلكم راع و كلكم مسئول) عمل نمایند.
البته تولیدكنندگان هم باید با ارتقای كیفیت كالا های تولیدی خود، مصرف كنندگان را در خرید كالای ایرانی ترغیب كنند زیرا چنانچه تولید داخلی از نظر كیفیت قابل رقابت با نوع خارجی آن باشد خود به خود فرهنگ استفاده ازتولید داخلی در كشور نهادینه می شود
بنابراین موضوعی كه تولیدكنندگان داخلی باید به آن توجه داشته باشند رعایت استانداردهای كیفی و كمی در تولید است تا با مطرح شدن در میان مردم بتوانند بازار فروش محصولات خویش را پیدا كنند.
یادآور می گردد كه بُعد فرهنگی این مورد هم بسیار مهم و حیاتی است و مردم نباید برای تصمیم گیری در این خصوص چشم به راه اقدامات مسئولان باشند بلكه باید هر فردی در حیطه وظایف خود به شعار پشتیبانی از كالاهای ساخت ایران فرهنگ سازی كند.
🔻این یك واقعیت مسلم و تجربه شده است كه با پشتیبانی از كالاها و تولید داخلی علاوه بر پشتیبانی از اشتغال، از خروج ارز برای خرید كالاهای خارجی جلوگیری می گردد. برای تحقق این مهم باید به رویكرد اقتصاد مقاومتی، سیاست خرید و تأمین كالا از تولید كنندگان داخلی با جدیت از جانب مردم و دوایر دولتی اجرایی شود.
دولت هم ضمن اینكه باید خرید وحمایت از كالاهای ساخت ایران را از خود شروع نماید، لزوم دارد كه منابع بانكی را به سمت تقویت تولید داخل سیاستگذاری كند و نرخ سود بانكی را برای تولیدات داخلی به صورت خاص مدیریت نماید.
نكته مهم و برجسته تحقق این مهم خودباوری ماست خودباوری امری تأثیرگذار در زمینه پشتیبانی از كالای ایرانی است كه باید برخی نگاه های نادرست نسبت به كالای ایرانی را از ذهن ها پاك نماییم و مصرف كالاهای ساخت داخلی را در اولویت قرار دهیم.وآن ها را مقدم بر كالاهای تركی و چینی قراردهیم
تجربه موفق اقتصادی كشورهای پیشرفته از آن حكایت می كند كه آنها اولویت مصرف خویش را به كالای تولید داخلی خود اختصاص می دهند.تاجایی كه حتی به هنگام مأموریت كاری در خارج ازكشور، كالاهای تولید كشور خویش را تبلیغ و مصرف می كنند.
مطابق دیدگاه اهالی فرهنگ و رسانه، فرهنگ سازی پشتیبانی از كالای ایرانی، پیش شرط ولازمه تحقق عملی آن است بنابراین با این نگاه كه خرید كالای ایرانی ؛ افتخار ملی است و در تولید فرصت های شغلی نقشی اساسی دارد، باید از همه راه كارهای فرهنگی، بهره بگیریم و از تبلیغات و آماده سازی فكر و باور جامعه و هم تاثیر گذاری رسانه های دیداری و شنیداری و مكتوب برای اصلاح رفتار اجتماعی غفلت نكنیم.
سلام امینی
نماینده حوزه انتخابیه ایلام


1397/01/05
12:30:34
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است