با حضور روسای جمهوری دو كشور

كارخانه خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان راه اندازی شد

كارخانه خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان راه اندازی شد ثبت آسان: باكو - كارخانه مشترك خودروسازی «آذرماش -ایران خودرو» روز پنجشنبه با حضور روسای جمهوری دو كشور ایران و آذربایجان در حومه باكو راه اندازی شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، مدیرعامل ایران خودور، هنگام افتتاح نمادین این كارخانه از محل برگزاری همایش تجاری ایران و جمهوری آذربایجان در باكو و در حضور رئیسان جمهوری دو كشور، اظهار داشت: این كارخانه با ظرفیت تولید 10هزار خودرو سواری در سال در یك شیفت آغاز به كار می كند.
هاشم یكه زارع اضافه كرد: درآینده نزدیك ظرفیت تولید این كارخانه به 50 هزار خودرو درسال و در سه شیفت كاری خواهد رسد.
وی اضافه كرد: خودروهایی كه در این كارخانه تولید و به بازار منطقه عرضه می گردد مطابق با استانداردهای روز و استاندارد یورو پنج خواهدبود.
یكه زارع اظهار داشت: برای تولید قطعات این خودروها در جمهوری آذربایجان برنامه ریزی شده است و با سرمایه گذاری شركت های بخش خصوصی این شركت ها تاسیس و ساخت قطعات هم در جمهوری آذربایجان انجام می گردد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، ساخت كارخانه مشترك خودروسازی ' آذرماش - ایران خودرو ' در كوی صنعتی نفتچالا واقع در 168 كیلومتری جنوب باكو در سال 2016 میلادی شروع شده است.
این كارخانه از بزرگترین واحد تولیدی این كوی صنعتی است و ظرفیت تولید آن 10 هزار خودروی سواری در مدلهای مختلف است و شركت ایران خودرو در این واحد تولیدی 25 درصد سهم دارد.
در این كارخانه كه در آن فناوری های مدرن، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به كار گرفته شده است، خودروهای سواری مدل 'رانا '، 'سمند'،، 'دنا'، ' پژو 206 و 207 '، ' رنو پیكاپ ' و 'رنو تندر' تولید می گردد.
میزان سرمایه گذاری در كارخانه مشترك خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان 24 میلیون منات (هر منات معادل 2900 تومان) است و با آغاز فعالیت این واحد تولیدی 300 نفر در آن مشغول كار شده اند.
فعالیت این واحد تولیدی شرایط خوبی برای توسعه واحدهای تولیدی فرعی در كوی صنعتی نفتچالا فراهم نموده است.
سهم 25 درصد ایران خودرو شامل طراحی تجهیزات، نصب و راه اندازی تجهیزات و صدور خدمات فنی و مهندسی است.
در این كارخانه مقرر است در اولین مرحله شش هزار دستگاه و در مرحله بعدی هم 10 هزار دستگاه خودرو تولید شود.
آساق **337*1579


1397/01/10
16:29:53
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است