ترانزیت 3 میلیون تن كالا از مرز بازرگان

ترانزیت 3 میلیون تن كالا از مرز بازرگان ثبت آسان: ارومیه- مدیر پایانه مرزی تاجر با اشاره به اینكه این پایانه طی سال قبل بعد از بندر شهید رجایی رتبه دوم ترانزیت كشور را كسب كرده است، اظهار داشت: در این مدت حدود سه میلیون تن انواع كالا با استفاده از این پایانه مرزی ترانزیت شد.


جابراكبرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه این میزان كالا با استفاده از بیش از 161 هزار دستگاه كامیون ترانزیت شده است، اضافه كرد: سال قبل میزان تردد كامیون از این مرز به 278 هزار و 461 دستگاه رسید.
به گفته وی مواد سوختی، آهن آلات، مواد اولیه كارخانجات، ماشین آلات صنعتی و انواع خودرو همچون كالاهای ترانزیتی وارد شده به كشور با استفاده از این پایانه مرزی بوده است.
وی ادامه داد: این كالاها با استفاده از مرز های شرقی و شمال شرقی كشور همچون مرز های لطف آباد، سرخس، دوغارون، آستارا و اینچه برون از كشور خارج شده است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا در صورت تكمیل زیرساخت های لازم، آذربایجان غربی با سه پایانه مرزی بازرگان، سرو و رازی در مرز مشترك با تركیه، پایانه مرزی پلدشت در مرز مشترك با جمهوری خودمختار نخجوان و پایانه مرزی تمرچین در مرز مشترك با عراق به یكی از قطب های ترانزیت كشور در مرزهای زمینی تبدیل می گردد.
پایانه مرزی تاجر كه دروازه ورود ایران به كشورهای اروپایی به حساب می آید در فاصلهٔ یك كیلومتری شهر بازرگان واقع در شهرستان ماكو از توابع آذربایجان غربی قرار دارد؛ این گمرك در سال ۱۳۰۵ شمسی راه اندازی شده و تنها مرز ۲۴ ساعته و بین المللی درخلال ایران و تركیه است.
7132/3072


1397/01/11
15:20:45
5.0 / 5
4713
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است