رییس سازمان ملی استاندارد:

كنترل صادرات و واردات امسال با حساسیت بیشتری پیگیری می گردد

كنترل صادرات و واردات امسال با حساسیت بیشتری پیگیری می گردد ثبت آسان: كرج - رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: مدیریت صادرات و واردات امسال با حساسیت بیشتری پیگیری می گردد چون كه ضرورتی برای واردات كالاهایی كه مشابه آنها با كیفیت بالا در داخل كشور تولید می شود، وجود ندارد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، نیره پیروزبخت روز دوشنبه در حاشیه بازدید رییس و اعضای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از موسسه استاندارد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه با مقررات سختگیرانه از ورود این كالاها جلوگیری می نماییم، تصریح كرد: این كارهم به نفع تولید داخلی است و هم از سلامت مردم حراست و حفاظت می كند.
وی ادامه داد: با عنایت به شعار امسال و تصویب قانون جدید استاندارد، سیاست سازمان ملی استاندارد در سال جدید مشخص شده و یكی از مهمترین اهداف سازمان، پوشش استاندارد برای كالاهای مشمول استاندارد الزامی و سایر كالاهای مصرفی مردم است.
پیروزبخت اظهار داشت: امسال باید شرایطی مهیا شود كه تعامل بین دستگاهی در پشتیبانی از استاندارد افزایش یابد چون كه سازمان ملی استاندارد برای تحقق اهدافش به تنهایی راه به جایی نمی برد.
وی با بیان این كه نیازمند تعامل و همكاری تمام دستگاه ها هستیم، اضافه كرد: امسال تلاش داریم در شرایط استاندارد كالاهای ایرانی و كالاهایی كه با هدف صاردات تولید می شوند بیشتر دقت نماییم.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران همینطور با اشاره به سیاست سازمان در مورد واردات خودروهای چینی اظهار داشت: هر خودرویی كه وارد كشور می گردد حتما باید تائیدیه استاندارد داشته باشد و سازمان ملی استاندارد در این زمینه بسیار سختگیرانه عمل می كند.
وی اضافه كرد: خودروهای وارداتی باید 85 فاكتور استاندارد الزامی را داشته باشند در غیر این صورت از واردات آنها جلوگیری می گردد. هم اینك تعداد زیادی خودرو در بعضی بنادر كشور به علت نداشتن استانداردهای لازم دپو شده اند.
پیروزبخت اظهار داشت: برخی مدیران داخلی گلایه دارند كه استانداردهای وضع شده برای خودروهای داخلی سختگیرانه تر از خودروهای چینی است كه این مساله واقعیت ندارد و سازمان استاندارد حساسیت خاصی نسبت به خودروهای وارداتی دارد.
7414/1535


1397/01/27
16:05:40
5.0 / 5
4975
تگهای خبر: تولید , سازمان , سیاست , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است