بخشی از كشت و صنعت مغان به جهاد كشاورزی واگذار می گردد

بخشی از كشت و صنعت مغان به جهاد كشاورزی واگذار می گردد ثبت آسان: اردبیل - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: هزار و 600 هكتار از اراضی شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان در صورت واگذاری به بخش خصوصی، تحت مدیریت وزارت جهاد كشاورزی قرار می گیرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا از جهاد كشاورزی اردبیل، علی اشرف منصوری روز پنجشنبه در اردبیل اضافه كرد: این اراضی برای گسترش شركت شهرك های كشاورزی اختصاص خواهد یافت.
او تصریح كرد: در فاز نخست این طرح برای احداث شهرك گلخانه ای در سطح هزار هكتار برنامه ریزی شده كه در نوع خود بزرگترین شركت شهرك های گلخانه ای كشور به حساب می آید.
مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی همینطور اضافه كرد: مناقصه شروع عملیات احداث واحدهای مجهز گلخانه ای در دشت مغان انجام شده و بزودی پیمانكار واجد شرایط عملیات اجرایی زیرساخت های این واحدها را آغاز خواهد نمود.
منصوری اظهار داشت: دشت مغان در اردبیل استعداد بسیار بالایی در گسترش صنعت تولید محصولات گلخانه ای دارد چونكه هم از خاك مناسب و مستعد كشاورزی و هم شرایط آب و هوایی بسیار مساعد برخوردار می باشد.
وی تشریح كرد: مشكلی در تامین آب مورد نیاز این واحدها وجود ندارد.
او از خصوصیت های مهم استان اردبیل در تولید محصولات گلخانه ای را هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان و بازار بزرگ كشور روسیه دانست كه از هر لحاظ سرمایه گذاری در این بخش را سود ده و مطمئن می كند.
مشاور وزیر جهاد كشاورزی در تولیدات گلخانه ای از سرمایه گذاران در این طرح مهم ملی خواست فرصت را مغتنم شمرده و در این بخش كه سود دهی بالا و اشتغال قابل توجهی را همراه دارد، مشاركت كنند.
شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس آباد در شمال استان اردبیل واقع است كه با داشتن اراضی وسیع كشاورزی، 2 هزار و 600 هكتار باغ های مدرن میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، كارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یكی از شركت های منحصر بفرد كشور به حساب می آید.
این شركت هفته گذشته طی مزایده ای به بخش خصوصی واگذار شد و درحال طی مراحل قانونی انتقال می باشد.
شهرستان 200 هزار نفری پارس آباد مغان، حدود 100 كیلومتر با جمهوری آذربایجان مرز مشترك آبی و خاكی دارد.
6018/6016


1397/05/11
16:48:09
5.0 / 5
5096
تگهای خبر: تولید , سرمایه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است