معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس:

عمده مطالبات كامیون داران فارس حل و فصل شده است

عمده مطالبات كامیون داران فارس حل و فصل شده است ثبت آسان: شیراز- معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت: با پیگیری ها و هماهنگی های انجام شده، عمده مطالبات كامیون داران استان حل و فصل شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، یدالله رحمانی عصر یكشنبه در نشست خبری در شیراز اضافه كرد: اصلی ترین درخواست كامیون داران افزایش كرایه بها بود كه این مهم با افزایش تا سقف 20 درصد انجام و بعد از آن هم افزایش كرایه نفتكش ها عملیاتی شد.
وی افزود: بحث نوبت دهی دریافت بار هم از دیگر مطالبات كامیون داران بود كه این مساله هم با راه اندازی سیستم نوبت دهی حل و فصل شد.
او تصریح كرد: یكی از برنامه ها كه در دستور كار مسئولان قرار داشت نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) بر روی نفت كش ها بود چون كه نصب این سامانه بر روی ناوگان حمل و نقل اتوبوسی با نتایج خوبی همراه شده بود اما نصب آن بر روی نفتكش ها بنا شد تا زمان فراهم شدن زیرساخت ها متوقف شود.
رحمانی افزود: مشكلی كه هنوز به صورت كامل حل نشده بحث تامین لاستیك كامیون ها است كه مشكل این بخش هم به حوزه واردات آن باز می گردد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار داشت: برای توزیع لاستیك های تولید داخل هم چندین جلسه با تولید كنندگان گذاشته ایم كه بنا شد با هماهنگی آنها سهمیه ای به این امر اختصاص داده شود.
وی اضافه كرد: مجموعه اقدامات و مدیریتی كه برای رفع مشكلات كامیون داران انجام شد سبب شد كه نقشه دشمنان در فراخوانی كه برای تولید ناآرامی داده بودند با شكست مواجه شود.

**نظارت بر بازار با جدیت در دستور كار
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، یكی از مباحث مهم را بحث كنترل قیمت ها دانست و اظهار داشت: در همین زمینه بحث نظارت بر بازار با جدیت در دستور كار دستگاه های ذی ربط قرار دارد.
رحمانی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت كالاهای اساسی مانند برنج، روغن، مرغ، شكر و گوشت قرمز، دولت حتما باید در بحث تامین و قیمت آنها نظارت داشته باشد كه در ستادی كه برای نظارت بر بازار در استان تشكیل شده، این موارد با دقت دنبال می گردد.

**ایجاد سه هزار فرصت شغلی با افتتاح طرح های بخش خصوصی
رحمانی، تعداد طرح های تولیدی و صنعتی بخش خصوصی آماده بهره برداری در هفته دولت را 169 مورد بر شمرد و اضافه كرد: این طرح ها زمینه اشتغال حدود سه هزار نفر را فراهم خواهند كرد.
وی اضافه كرد: برای اجرای این طرح ها 559 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

**اتصال 2 هزار نقطه اداری فارس در قالب طرح دولت الكترونیك
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه عملیاتی شدن دولت الكترونیك در این استان اظهار داشت: در این زمینه از ابتدای سال 96 برای فراهم شدن زیرساخت های لازم، هدف گذاری اتصال 2 هزار نقطه اداری در سطح شهرستان ها و بخش ها در دستور كار قرار گرفت كه امیدواریم تا آخر امسال اتصال این نقاط عملیاتی و محقق شود.
رحمانی تصریح كرد: مخابرات منطقه فارس هم تكمیل شبكه فیبر نوری را بعنوان زیرساخت این بخش در دستور كار قرار داده است.
6122 /1876


1397/05/28
23:26:51
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توسعه , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است