اولین هواپیمای مسافربری در البرز به زمین نشست

اولین هواپیمای مسافربری در البرز به زمین نشست ثبت آسان: كرج- آرزوی دیرینه مردم استان البرز بعد از سال ها محقق و امروز جمعه 23 شهریور ماه اولین هواپیمای مسافربری از مبدا مشهد مقدس به مقصد كرج در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، این پرواز با 160 مسافر ساعت 15: 30 روز جمعه در باند فرودگاه پیام كه استان سال ها چشم انتظار چنین روزی بودند با موفقیت انجام شد.
این هواپیما در ساعت 16: 15 مسافران از مبدا كرج به سمت مشهد مقدس باند فرودگاه بین المللی پیام البرز را ترك خواهد نمود.
وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات در پیام اینستاگرامی خود ضمن تبریك این رویداد فرخنده آورده است: انتظار مردم خوب استان البرز محقق و از امروز نخستین هواپیمای مسافربری از مبدا مشهد به مقصد كرج به پرواز درآمده و در فروگاه كرج به زمین خواهد نشست.
محمد جواد آذری جهرمی اضافه كرد: مراسم رسمی گشایش این فرودگاه، بعد از ایام عزاداری سید الشهدا(ع) برگزار خواهد شود.
وی در ادامه پیام خود آورده است: خوشحالم اگر امروز لبخند رضایت بر لبان مردم این استان نقش بسته و به همكارانم در شركت فرودگاهی پیام بابت این تلاش و دستاورد دولت دوازدهم خدا قوت می گویم.
وی اضافه كرد: در این پروژه بزرگ همراهی همه دستگاه های حاكمیتی در استان بی نظیر بوده و البته انصافا نبایستی نقش مدیر جوان این شركت در پیگیری شبانه روزی پروژه را نادیده گرفت.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز و فرودگاه مسافربری پیام به خبرنگار ایرنا اظهار داشت:
این فرودگاه با دارا بودن باند پروازی به طول 4 هزار متر، عرض 60 متر و اپرون(پاركینگ هواپیما) 128 هزار متری از بزرگترین فرودگاه های كشور به حساب می آید و امكان سرویس دهی به هواپیماهای پهن پیكر باری و مسافری را دارد.
سعید زرندی اضافه كرد: با راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام تا آخر سال 98 به ظرفیت جابجایی بیش از 500 هزار مسافر در سال می رسیم كه باعث كاهش ترافیك هوایی فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) می گردد.
وی افزود: صرفه جویی در زمان و كاهش ترافیك بزرگراه های البرز و تهران، توسعه اقتصادی و اجتماعی استان البرز و پیش بینی تولید اشتغال درشهر فرودگاهی و صنایع هایتك از دیگر مزیت های راه اندازی بخش مسافری این فرودگاه است.
زرندی بیان كرد: با عملیاتی شدن این پروژه كه امروز شاهد آن بوده ایم چشم اندازی روشن برای این منطقه و البرز پیش بینی و بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی بزرگی در این استان فرآهم خواهد شد.
مدیركل عملیات فرودگاهی پیام استان البرز هم به ایرنا اظهار داشت: با راه اندازی بخش مسافربری فرودگاه بین المللی پیام علاوه بر مردم البرز، ساكنان استان های زنجان و قزوین، مردم جنوب و غرب استان تهران و ساوه هم می توانند از این فرودگاه استفاده كنند.
علی كاملی اضافه كرد: بر مبنای بررسی ها، اگر یك میلیون مسافر از فرودگاه پیام تا سال 1400
استفاده كنند، حداقل 300 هزار دستگاه تردد خودرویی به صورت رفت و برگشت در جاده های منتهی به تهران كاسته می شود.
وی افزود: با این میزان كاهش حجم ترافیك، علاوه بر كمتر شدن مصرف سوخت در كاهش آلودگی هوا هم تاثیر زیادی خواهد داشت.
مدیركل عملیات فرودگاهی پیام استان البرز اظهار داشت: بخش مسافربری فرودگاه پیام در اولین مرحله روزهای چهارشنبه و جمعه هر هفته، پرواز از این فرودگاه به سمت مشهد و بالعكس صورت خواهد گرفت.
كاملی اظهار داشت: همینطور مسیرهای جدیدی در حال برنامه ریزی است كه با تكمیل شدن روند آنها، در آینده اطلاع رسانی می گردد.
شركت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مركز خدمات هوایی برای عرضه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار كالاهای پستی و عرضه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراكز، دستگاه ها و امكانات مخابراتی و پستی كشور فعالیت خویش را شروع كرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شركت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هكتار از اراضی فرودگاه پیام بعنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیكترین منطقه ویژه اقتصادی كشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امكان بهره گیری از كلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مركز اقتصادی، صنعتی و كشاورزی كشور، نزدیكی به راه آهن سراسری، متروی تهران - كرج و شاهراه های ارتباطی كشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب همچون مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امكانات زیربنایی و اداری مانند گمرك، صدورگذرنامه اختصاصی و بانك، وجود نیروی كار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در راه تلاقی 5 استان اقتصادی كشور، نزدیكی به مراكز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل كرده و متخصص منطقه، نزدیكی به مراكز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراكز عمده تولید و مصرف كالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است.
خدمات هوایی حمل بار و كالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان از سال ها پیش در این فرودگان انجام شد و ادامه دارد.
استان البرز با حدود 3 میلیون نفر جمعیت تا قبل از این از فرودگاه مسافری محروم بود كه با اهتمام دولت تدبیر و امید این آرزوی دیرینه مردم محقق شد.
7414/ 6155


1397/06/23
16:13:13
5.0 / 5
4405
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است