ضربان قلب نابه جا خطرناك است؟

ضربان قلب نابه جا خطرناك است؟ ثبت آسان: ضربان نابجا / Ectopic Heartbeat زمانی رخ می دهد كه نبض دچار پرش شده و یا دچار نبض اضافی می گردد.به گزارش ثبت آسان به نقل از خبر آنلاین، ضربان نابجا معمولاً نگران كننده نبوده و امكان دارد بی جهت رخ دهد. منهای پرش یا نبض اضافی، قلب به كاركرد طبیعی خود ادامه می دهد.
ممكن است مردم نسبت به ضربان نابجا حساس شوند اما نباید نگران بود، چراكه اغلب به دنبال یك اضطراب و استرس رخ داده و سپس قلب به حالت عادی بازمی گردد.
دو نوع ضربان نابجا داریم: PAC یا Premature atrial contractions كه در دهلیز/ atria (چپ یا upper)رخ می دهد و دیگری PVC یا Premature ventricular contractions است كه در دهلیز راست یا lower رخ می دهد.
ضربان نابجا در بزرگ سالان امری معمول و در كودكان كمتر شایع است. نوع ضربان نابجا در كودكان PAC است و با افزایش سن PVC رخ می دهد.
غیر از استرس، ورزش، كاهش سطح پتاسیم، داروهای خاص یا آلرژیك و آسمی می تواند ضربان نابجا تولید نماید.
پزشكان با استفاده از مانیتور هالتر و پوشش 24 ساعته لباس مخصوص، ECG، ام آر آی، سی تی اسكن و... می توانند ضربان نابجا را تشخیص دهند و اغلب موارد بدون دارو مریض را مرخص می كنند اما اگر ضربان نابجا از فرد دور نشد، پزشك تلاش می كند دلایل را یافته و از مریض بخواهد با دلایل بروز ضربان نابجا مبارزه كند. كاهش مصرف كافئین یا ورزش می تواند در این زمینه مفید باشد.

5656


1397/07/08
10:33:19
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است