انتشار آخرین مقاله استیون هاوكینگ فقید

انتشار آخرین مقاله استیون هاوكینگ فقید ثبت آسان: ایسنا نوشت: آخرین مقاله ؛استیون هاوكینگ؛ كه به همراه همكارش نوشته بود، اخیرا انتشار یافته است.آخرین مقاله " استیون هاوكینگ" راجع به این كه زمانی كه اطلاعات به داخل سیاه چاله ها سقوط می كنند، چه اتفاقی بر سر آن ها می افتد؟، منتشر گردید.
این مقاله در واپسین روزهای قبل از مرگ این دانشمند بزرگ تكمیل شده بود. این مقاله راجع به "پارادوكس اطلاعات سیاه چاله" است كه محور تحقیقات هاوكینگ بیشتر از ۴۰ سال بود. "پارادوكس اطلاعات سیاه چاله" یك پارادوكس است كه از تركیب مكانیك كوانتوم و نسبیت عام پدید می آید. بر طبق این پارادوكس٬ اطلاعات فیزیكی می تواند در یك سیاه چاله برای همیشه ناپدید شود كه به معنای كاهش یافتن تعداد زیادی از حالت های فیزیكی به یك حالت است (از دست رفتن اطلاعات).
آخرین مقاله "هاوكینگ" رمز و راز "پارادوكس اطلاعات" را حل نكرده است، ولی همكار وی می گوید كه امیدوار است آن ها راهی برای حل این معما گشوده باشند. وی ادامه داد: ما به تحقیقات فشرده خود درزمینه حل این مساله ادامه خواهیم داد. همكار "استیون هاوكینگ" در این پروژه، " Malcolm Perry" از اساتید دانشگاه "كمبریج" بوده است. نظریه "پارادوكس اطلاعات" كه به زمان "آلبرت اینشتین" برمی گردد، سال ها ذهن هاوكینگ و دیگر فیزیكدانان را درگیر خود كرده بود. در سال ۱۹۱۵ بود كه نظریه "نسبیت عام" توسط آلبرت اینشتین عرضه شد. "نسبیت عام" نظریه ای هندسی برای گرانش است كه توصیفی برای گرانش در فیزیك نوین به حساب می آید.
این نظریه، گرانش را بعنوان یك عامل هندسی و نه یك نیرو بررسی می كند. در دهه ۱۹۷۰، هاوكینگ روی نظریات اینشتین كار كرد. وی معتقد بود كه سیاهچاله ها حرارت دارند و چون اجسام داغ گرما از دست می دهند، در نهایت تبخیر شده و ناپدید می شوند. گفتنی است، هاوكینگ در مقاله خود به دنبال یافتن این مساله بوده است كه بر سر اشیایی كه در سیاهچاله می افتند، چه اتفاقی می افتد.
وی در سال ۲۰۱۵ اعلام نمود كه سیاهچاله ها در اصل "خاكستری" بوده اند.
هاوكینگ و همكارانش در مقاله جدید اظهار كرده اند كه اگر اطلاعات توسط سیاهچاله ها بلعیده شوند، آنتروپی آن ها تغییر خواهد نمود. هر ماده ای كه دمایی دارد، آنتروپی هم دارد. آنتروپی یك سامانه فیزیكی، كمترین تعداد ذراتی است كه برای تعریف صحیح حالت دقیق سامانه لازم است. آنتروپی تعداد آرایش های میكروسكوپی است كه در یك سیستم ترمودینامیكی وجود دارد.
در سال ۱۹۸۰ هاوكینگ رتبه "فرمانده امپراتوری بریتانیا" را دریافت كرد كه در انگلستان این مقام تنها قدمی با "شوالیه" شدن فاصله دارد. وی همینطور نشان افتخاری را به علت به رسمیت شناختن خدمات ملی خود دریافت كرد. در سال ۲۰۰۹ به هاوكینگ بالاترین افتخار غیرنظامی ایالات متحده یا همان مدال "آزادی ریاست جمهوری" اهدا شد. در مجموع هاوكینگ به حداقل ۱۲ درجه افتخاری نائل شد.
وی بامداد روز چهاردهم مارس ۲۰۱۸ در سن ۷۶ سالگی در منزلش واقع در كمبریج دارفانی را وداع گفت.
5656

1397/07/21
14:22:31
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است