رایزن اقتصادی سفارت رومانی در تهران:

روابط تجاری و گردشگری با ایران گسترش یابد

روابط تجاری و گردشگری با ایران گسترش یابد ثبت آسان: انزلی - رایزن اقتصادی سفارت رومانی در كشورمان، خواهان توسعه همه جانبه روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری با ایران و شهر ساحلی بندرانزلی شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا بوقدان پاكوراری روز سه شنبه در نشستی با اعضای شورای اسلامی و شهردار بندرانزلی اظهار نمود: بندرانزلی دارای جاذبه های خاصی است كه شرایط را برای توسعه روابط همه جانبه بالا می برد.
وی بندرانزلی را به سبب ارتباط با دریای سیاه و رود ولگا بندری بسیار مهم دانست و اضافه كرد: بندرانزلی از دیر باز بعنوان دروازه اروپا بوده و با عنایت به امنیت موجود در این مسیر آبی، امیدواریم بتوانیم تبادلات كالا را انجام دهیم.
رایزن اقتصادی سفارت رومانی در تهران، با اشاره به روابط دیرینه كشورش با جمهوری اسلامی ایران اشاره كرد: در تلاش هستیم روابط همه جانبه ایران با رومانی، مانند گذشته توسعه یابد و بر این اساس پیشنهاد خواهرخواندگی بندرانزلی و شهر تولچا در كشورم را دارم.
وی افزود: شك ندارم كه باید شرایط لازم برای توسعه روابط همه جانبه دو كشور در امتداد سرمایه گذاری و همكاری بین شركت ها فراهم گردد و امیدواریم رومانی بتواند به دروازه ورود بندرانزلی به اروپا تبدیل گردد.
پاكوراری بندرانزلی را از لحاظ جغرافیایی و جاذبه های طبیعی و گردشگری در خیلی از موارد شبیه شهر تولچا در كشورش دانست و اشاره كرد: بندر تولچا دارای امكانات بندری مجهز و همین طور بزرگترین تالاب اروپاست و به سبب اتصال به رود دانوب، امكان تردد كشتی ها را داشته و مسیر مناسبی برای ترانزیت كالا از طریق آبی است ضمن آنكه این مسیر، از بهترین مسیرها برای صادرات دام از راه دریای سیاه و رود ولگا به دریای خزر و بالعكس است.

** شرایط برای سرمایه گذاری خارجی در بندرانزلی وجود دارد
شهردار بندرانزلی باز در این نشست با اشاره به ضرورت توسعه همه جانبه روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری بندرانزلی و بندرتولچا در رومانی در امتداد توسعه روابط دو كشور اظهار نمود: بسته های سرمایه گذاری مناسبی برای نمایش به سرمایه گذاران خارجی در بندرانزلی وجود دارد.
حسن پورقربان با بیان آمادگی برای همكاری در امتداد توسعه روابط اضافه كرد: باید مراحل سیاسی و اداری لازم برای خواهرخواندگی بندرتولچا و بندرانزلی انجام شده تا بتوان برای توسعه اقتصادی، تجاری و گردشگری متقابل اقداماتی شایسته را به انجام رساند و در این مسیر باید جلسات متقابلی بین مسئولان دو كشور برگزار گردد تا در نهایت نتیجه لازم به دست آید.
وی با اشاره به وجود دو كلیسای ارتدكس و ارامنه در بندرانزلی تصریح كرد: مكان هایی در بندرانزلی با كاربری های گردشگری، تجاری و مسكونی در اختیار شهرداری این شهر ساحلی است كه باید به تناسب میزان سرمایه گذاری در هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری بندرانزلی بررسی و تصمیم نهایی برای چگونگی همكاری متقابل گرفته شود.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، كشور رومانی در جنوب شرق اروپا و شمال شبه جزیره بالكان و در حاشیه رودخانه دانوب قرار دارد و پرجمعیت ترین كشور بالكان و مركز اروپاست و دارای دو نماینده در پارلمان است.
بندرانزلی در 40 كیلومتری غرب مركز گیلان واقع شده و به لحاظ دارا بودن مواهب طبیعی همچون دریای خزر و تالاب بین المللی، هرساله در روزهای سفر و سایر فصول سال، پذیرای جمع كثیری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است.
7471/2007


1397/08/22
18:22:09
5.0 / 5
5395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است