لاریجانی در دیدار نایب رئیس مجلس ملی چین:

آمریكا خیلی از اعضای داعش را به افغانستان منتقل كرد

آمریكا خیلی از اعضای داعش را به افغانستان منتقل كرد ثبت آسان: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریكا تعداد زیادی از اعضای داعش را به افغانستان منتقل كرده است و می تواند دوباره همان دردسری را كه در عراق و سوریه به وجود آورد در مناطق دیگری از آسیا احداث كند.


به گزارش جمعه تارنمای مجلس شورای اسلامی، «علی لاریجانی» در دیدار نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین كه برای حضور در دومین كنفرانس رییسان مجالس 6 كشور آسیایی و مقابله با تروریسم به تهران سفر كرده است، همكاری جمهوری اسلامی ایران، چین، پاكستان، تركیه، روسیه و افغانستان را برای مقابله با تروریسم بسیار مهم دانست.
لاریجانی درباره لزوم حفظ برجام از طرف سایر كشورهای عضو گروه 1+5 پس از خروج آمریكا از این توافق بین المللی، اظهار داشت: اگر آمریكا تخلف كند و سایر كشورهای عضو اقدامی نكنند، برجام فایده ای برای ایران نخواهد داشت. از این رو نقش چین، روسیه و كشورهای اروپایی در حفظ پیمان هسته ای بسیار مهم ارزیابی میگردد.
وی نقش چین در شرایط پیچیده كنونی منطقه و بین الملل را مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: خوشبختانه روابط ایران و چین در سطح بالایی قرار دارد و رایزنی های سیاسی 2 كشور در سطوح مختلف نشاندهنده عمق روابط است.

** چین مشكل همكاری های بانكی را پیگیری می كند
نایب رئیس مجلس ملی جمهوری خلق چین در این دیدار اظهار داشت: حفظ ثبات و تقویت همكاری های تجاری در حوزه عملیاتی مهم می باشد و امیدواریم با تلاش كشورها، كنفرانس مجالس 6 كشور با موفقیت برگزار گردد.
«چن زو» اضافه كرد: با وجود وضعیت خاص منطقه ای و بین المللی، هدف چین برقراری روابط طولانی مدت با ایران است و امیدواریم با همكاری با طرف ایرانی نقش آفرینی در عرص منطقه ای و بین المللی را افزایش دهیم.
وی بیان داشت: چین برای حفظ برجام تلاش می كند؛ چونكه ایران سال ها بزرگ ترین شریك تجاری چین بوده است و تفاهمنامه های همكاری زیادی میان 2 كشور وجود دارد.
چن زو همین طور از تمایل چین برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد ایران آگاهی داد و اضافه كرد: چین در پروژه های عمرانی مختلفی در ایران حضور دارد و مشكل همكاری های بانكی را كه دغدغه ایران است پیگیری می نماییم.
وی اصرار كرد باید مجلس 2 كشور دبارهر تبادل تجربیات و قانونگذاری ها بخصوص اصلاح قوانین دوجانبه و امضای تفاهمنامه های بیشتر با یكدیگر همكاری داشته و در این زمینه اقدام عملی صورت دهند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، نشست كارشناسی دومین كنفرانس رییسان مجالس 6 كشور آسیایی جمهوری اسلامی ایران، پاكستان، افغانستان، تركیه، چین و روسیه برای مقابله با تروریسم از امروز (جمعه) در تهران شروع شد و فردا (شنبه) به صورت رسمی در هتل پارسیان آزادی گشایش می یابد.
نخستین دوره این كنفرانس پارینه به میزبانی پاكستان در اسلام آباد برگزار گردید و مقرر است در این دوره ریاست كنفرانس از پاكستان به جمهوری اسلامی ایران منتقل شود.
بررسی راه های مقابله با تروریسم، تبادل تجارب گذشته، تقویت ارتباطات بین منطقه ای، بررسی راهبردهای كنونی برای تحقق صلح و توسعه همه جانبه و پایدار و اتخاذ رویكرد جدید و موثر منطقه ای، از اهداف اصلی این كنفرانس دو روزه در تهران است.

سیام*3070*1961*


1397/09/16
21:25:48
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , پروژه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است