بهبود معیشت مهندسان اولویت نظام مهندسی تهران اعلام گردید

بهبود معیشت مهندسان اولویت نظام مهندسی تهران اعلام گردید ثبت آسان: رئیس جدید نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: استفاده از همه ظرفیت های قانونی به منظور بهبود معیشت مهندسان یكی از اهداف و اولویت های اصلی ما در این سازمان خواهد بود.


محمد طاهری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اولویت های كاری خود برای مدیریت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بیان كرد: مشكلات این سازمان در تهران از درون شروع شده و بعد به بیرون سرایت كرده است.
وی اضافه كرد: با عنایت به شرایط حاكم در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران لازم است اصلاح هم از درون سازمان كه بعنوان اصلاح فرآیندها تلقی می گردد آغاز شود.
طاهری با اشاره به اینكه سازمان نظام مهندسی تهران در تاریخ فعالیت خود همیشه با بی نظمی همراه بوده اضافه كرد: این مسایل بیشتر در مباحث مالی نمایان شده است بنایراین باید با استفاده از بهبود وضعیت حاكم در سازمان نظام مهندسی گام های موثری برای اعضا برداشت.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا انتخابات هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بعد از چند هفته وقفه بالاخره برگزار و تركیب جدید اعضا مشخص شد.
محمد طاهری بعنوان رئیس، بهمن مومنی مقدم نایب رئیس اول، سید علیرضا میر جعفری نایب رئیس دوم، علی اكبر نبی ئی بعنوان دبیر و همینطور علی كریمی بعنوان خزانه دار این هیات رئیسه انتخاب شدند.
طاهری علت تاخیر در برگزاری انتخابات هیات رئیسه را اینچنین توضیح داد: طی چند وقت اخیر اتفاقات درون سازمانی اعضای هیات مدیره سبب شد هیچ توافقی بین اعضا برای انتخاب هیات رئیسه حاصل نشود.
وی اضافه كرد: این انتخابات روز گذشته با موفقیت برگزار شد، گرچه این اتفاق بسیار دیر انجام گرفت اما باید با افزایش سرعت در فعالیت ها، زمان تلف شده را جبران نماییم.
رئیس نظام مهندسی تهران همینطور در پاسخ به پرسشی درباره نحوه تعامل و ارتباط این نهاد با وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طی سال های گذشته شاهد كدورت های ارتباطی بین وزارتخانه و نظام مهندسی هستیم، ازاین رو رفع معضلات موجود كه زمینه بهبود تعامل درخلال این دو ارگان را فراهم می آورد در اولویت كار ما قرار دارد.
به گفته طاهری، افزایش ارتباط بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و شهرداری سبب می گردد سازمان نظام مهندسی به جایگاه اصلی خود كه قانونگذار تعریف كرده است، برسد.
وی به بخشنامه كسر پنج درصد حق الزحمه مهندسان كه از جانب وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردیده بود هم اشاره و بیان كرد: این تصمیم وزارتخانه سبب تولید چالش در سازمان نظام مهندسی شد كه بزودی درصدد اصلاح آن بر خواهیم آمد.
طاهری افزود: در این زمینه باید جلساتی با وزارت راه و شهرسازی برگزار نماییم تا آنچه را كه قانون می گوید و بر ما تكلیف می كند انجام دهیم.
طاهری اعتقاد دارد كه عملكرد محمد اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی طی چند وقت اخیر به گونه ای بوده است كه تعامل وی با سازمان نظام مهندسی را نشان داده است.
تهرام/ 9206/ 1008


1397/09/27
14:44:36
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: تولید , رئیس , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است