اقدامات بزرگی در حوزه حمل و نقل قزوین صورت گرفته است

اقدامات بزرگی در حوزه حمل و نقل قزوین صورت گرفته است ثبت آسان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اظهار داشت: اقدامات بزرگی در حوزه احداث راه و باز تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل كالا و مسافر در استان روی داده كه همه آنها در امتداد كاهش ترافیك و تلفات جاده ای صورت گرفته است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، علی فرخزاد روز چهارشنبه به مناسبت روز حمل و نقل، راننده و راهدار در جمع روسای انجمن های صنفی و شركت های حمل و نقل كالا و مسافر استان قزوین گفت: بر طبق آمار بانك جهانی با عنایت به وارد آمدن خسارت 10 میلیارد دلاری به محیط زیست، بخش بزرگی از این مساله را می توان با احداث حمل و نقل پاك جبران كرد.
این مسئول یكی از شاخص های توسعه یافتگی و اقتصاد مقاومتی را توجه به سوژه حمل و نقل دانست و گفت: خوشبختانه قزوین در این زمینه جزو استان های شاخص و پیشرو در كشور شمرده می شود.
وی 2 خطه شدن راه آهن قزوین - تهران و قزوین - زنجان، بهره برداری از خط آهن قزوین - رشت در آینده بسیار نزدیك، راه اندازی جاده قزوین - تنكابن و قزوین - كلاچای و اتصال قزوین به استان های گیلان و مازندران را همچون طرح های در دست انجام حوزه حمل و نقل این استان برشمرد.
فرخزاد در ادامه با اشاره به خط آهن قزوین - رشت، تصریح كرد: راه اندازی این پروژه عظیم ملی با 180 هزار میلیارد ریال اعتبار به طول 168 كیلومتر علاوه بر جا به جایی سالانه سه میلیون و 500 هزار مسافر، ظرفیت حمل 10 میلیون تن بار را باز خواهد داشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در ادامه با اشاره به وضعیت حمل و نقل درون شهری، گفت: نزدیك به 95 درصد از سرمایه گذاری های شهری در بافت مركزی هزینه میگردد كه توزیع اعتبارات در این زمینه باید به صورت متوازن صورت بگیرد تا همه شهروندان به یك میزان از امكانات بهره مند باشند.
به گفته وی، میزان تلفات درون شهری كشور در پارسال پنج هزار نفر بود كه در این حوزه نیازمند برنامه ریزی های گسترده و استفاده از ظرفیت و مشاركت بخش خصوصی باز هستیم.
این مسئول عمرانی با اشاره به اینكه امروزه شهرهای بزرگ و پیشرفته روز به روز به سمت استفاده از حمل و نقل پاك می روند و در این راه استفاده از برخی وسایل مانند دوچرخه را در دستور كار خود قرار داده اند، اظهار داشت: در قزوین خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته تا جایی كه الان این شهر دارای 17 كیلومتر مسیر دوچرخه سواری بوده و 20 كیلومتر دیگر باز در دست اجرا است.
در ادامه این مراسم ضمن ضمن تقدیر از خانواده راهدار فقید قاسم كارگر، از 30 راهدار، كارمند، پلیس راه، شركت های حمل و نقل كالا و مسافر نمونه باز تجلیل به عمل آمد.
8054


1397/09/28
20:22:24
5.0 / 5
4466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است