115هزار میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل مسكن مهر نیاز است

115هزار میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل مسكن مهر نیاز است به گزارش ثبت آسان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسكن مهر اظهار داشت: طبق برآورد چندماه كارگروه مسكن در نهاد ریاست جمهوری، 115هزار میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل مسكن مهر نیاز است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی روز یكشنبه در حاشیه جلسه شورای مسكن استان قزوین به خبرنگاران اظهار داشت: این اعتبار برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از قبیل مسجد، مدرسه، كلانتری، مراكز درمانی، محوطه سازی و... در شهرك های مسكن مهر نیاز است.
وی اضافه كرد: برای اعلام اعتبار مورد نیاز برای تكمیل مرحله ساخت واحدهای مسكن مهر با عنایت به افزایش قیمت های مصالح و تجهیزات ساختمانی به برآورد دقیق تری نیاز داریم.
مهرآبادی اظهار داشت: هم اكنون عملیات ساختمانی 265 هزار واحد مسكن مهر در سطح كشور به اتمام رسیده و به اجرای شبكه و نصب انشعابات نیاز دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مسكن مهر اضافه كرد: ظرفیت اسكان این واحدهای در حال تكمیل، بالغ بر هزار و یك میلیون نفر است و تحویل آنها افتخاری برای دولت تدبیر و امید خواهد بود.
مهرآبادی با اشاره به پیشرفت مسكن مهر در قزوین اظهار داشت: سهم مسكن مهر استان 50 هزار واحد بوده كه در شهرهای بالای 25 هزار و زیر 25 هزار نفر جمعیت راه اندازی شده اند.
معاون وزیر اظهار داشت: مسكن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر استان به صورت كامل آخر یافته و در شهرهای بالای 25 هزار نفر به جز تعاونی های خود مالكی و سه جانبه هزار و 16 واحد باقی مانده است.
این مسئول افزود: الان عمده واحدهای باقی مانده در مرحله نازك كاری و برخی در مرحله نصب تجهیزات هستند كه به علت افزایش مصالح ساختمانی كار تكمیل آنها طول كشیده است.
وی اظهار داشت: با عنایت به تاكید رییس جمهوری و مقام عالی وزارت طرح های مسكن مهر باید حداكثر تا شهریور 98 به اتمام برسند و اگر یك تعاونی نتواند در این فرصت به مسئولیت خود عمل كند باید پاسخگو باشد.
مهرآبادی افزود: برای حل سریعتر مشكلات مسكن مهر در استان با نظر شورای مسكن قزوین برای تشكیل یك كارگروه ویژه موافقت كردیم تا با بررسی كارشناسی مشكلات مسكن مهر برای حل آنها اقدام نمایند.
مهرآبادی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه سال 98 از جانب دولت به مجلس شورای اسلامی، اضافه كرد: موارد بسیار خوبی از قبیل تامین منابع برای بانك های طرف قرارداد، تامین منابع مالی بانك مسكن، تامین قیر و... در لایحه آمده است كه در صورت تصویب كمك زیادی به طرح مسكن مهر خواهد نمود.
45 هزار واحد مسكن مهر در استان قزوین به متقاضیان واگذار شده است.
6101/1352


1397/10/09
14:14:21
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: بانك , تجهیزات , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است