مبادلات بانكی ایران و سوریه تسهیل می گردد

مبادلات بانكی ایران و سوریه تسهیل می گردد به گزارش ثبت آسان رییس كل بانك مركزی ایران و وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه در نشستی بر گسترش روابط بانكی دو كشور بر اساس توافقنامه همكاری اقتصادی منعقد شده تاكید نمودند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بانك مركزی، در دیدار «عبدالناصر همتی» و «محمد سامر الخلیل» كه در ساختمان بانك مركزی و به منظور بررسی راهكارهای توسعه تبادلات پولی و بانكی بین ایران و سوریه انجام شد، مبحث هایی چون مبادله حساب های بانكی، تسهیل نقل و انتقال پول بین دو كشور، گشایش روابط بانك های تجاری و تولید بانك مشترك مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
همتی در این نشست، گسترش روابط بانكی را پیش شرط توسعه مبادلات تجاری بین دو كشور در جهت اجرای توافقنامه همكاری اقتصادی دانست و اظهار داشت: انجام و گسترش مبادلات تجاری با استفاده از پول های ملی دو كشور در دستور كار قرار گرفته است و باید به تدریج به سمت حذف پول های غیرملی در روابط بازرگانی دوجانبه حركت نماییم.
رییس كل بانك مركزی با اشاره به روابط راهبردی ایران و سوریه و شكست توطئه های دشمنان ضد مردم سوریه، بر آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی بین دو كشور تاكید نمود.
وی همینطور پیشنهاد تشكیل كارگروهی مشترك از كارشناسان بانك های مركزی و مدیران بانك های تجاری دو كشور برای جمع بندی و اجرای نهایی توافقات بانكی را بیان كرد كه با موافقت وزیر اقتصاد سوریه روبرو شد.
وزیر اقتصاد سوریه هم با اشاره به سابقه دیرینه روابط دوستانه بین ایران و سوریه اظهار داشت: گسترش روابط بانكی بین دو كشور بخش مهمی از توافقنامه همكاری اقتصادی دراز مدت میان ایران و سوریه است و بانك های مركزی دو كشور نقشی مهم در تسهیل روابط تجاری ایفا می كنند.
وی با استقبال از گسترش روابط تجاری بین دو كشور بر اساس پول های ملی از آمادگی كامل بانك مركزی سوریه برای استقامت روابط بانكی با ایران اطلاع داد و خواهان تسریع در اجرای عملیات بانكی دو جانبه شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، «محمد سامرالخلیل» وزیر اقتصادی و تجارت خارجی سوریه در راس هیاتی جهت شركت در كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و سوریه به تهران سفر كرده است.
اقتصام*2025**9189


1397/10/10
14:11:27
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است