آیت الله مكارم شیرازی:

تكیه به توانمندی های داخلی ضامن حفظ اقتدار كشور است

تكیه به توانمندی های داخلی ضامن حفظ اقتدار كشور است ثبت آسان: آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید، تكیه به توانمندی های داخلی را ضامن حفظ اقتدار كشور دانست و اظهار داشت: به هر میزان به داخل و توانمندی های خودمان متكی باشیم به نفع ما می باشد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، دفتر آیت الله مكارم شیرازی روز دوشنبه اعلام نمود كه وی در دیدار فرمانده و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اضافه كرد: در صورتیكه متكی به خارج باشیم گرفتار مشكل خواهیم شد، خارجی ها اگر ببیند منافع شان در خطر است ما را تنها می گذارند و رها می كنند و می روند.
وی با تاكید بر اهمیت مساله اقتصاد، اظهار داشت: امروز جنگ اقتصادی از جنگ نظامی هم فراتر رفته، دشمن پس از آن كه از گزینه نظامی ناامید شد، به مسائل اقتصادی دلبسته است و می خواهد در این عرصه ما را گرفتار مشكل كند و به عقیده باطل خود ما را پای میز مذاكره بكشاند.
آیت الله مكارم شیرازی با بیان این كه اگر اقتصاد درست نشود مسائل سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی باز تحت الشعاع قرار می گیرد، اظهار داشت: این اصل را باید همه بپذیریم و اولویت را به اصلاح مسائل اقتصادی بدهیم؛ در عین حال كه باید همه بخش ها را زیر نظر بگیریم.
وی با تاكید بر صدور خدمات به كشورهای دیگر اظهار داشت: ما باید به جایی برسیم كه دیگران را متكی به خود نماییم.
این مرجع تقلید در ادامه با تاكید بر ضرورت توجه به بخش خصوصی و میدان دادن به این بخش در اجرای طرح ها، اضافه كرد: تجربه نشان داده است كه اگر بخش های خصوصی مسیر صحیح را طی كنند بهتر می توانند خدمت كنند و فایده برسانند؛ البته در بخش های خصوصی افراد خاص نمی توانند بیایند وارد میدان شوند؛ پس باید شركت ها، تعاونی ها و واحدها را وارد میدان كرد. تكیه بر بخش خصوصی بهانه بهانه جویان را درباره قرارگاه بی اثر می سازد.
آیت الله مكارم شیرازی با تاكید بر این كه در كنار مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگ اسلامی باید كاملا رعایت شود، اظهار داشت: در كنار طرح های اقتصادی و عمرانی باید به جنبه های فرهنگی و دینی باز توجه شود؛ غفلت از این مساله مهم لطمه آفرین است.
وی با اشاره به وجود نقاط محروم در كشور به لحاظ اقتصادی و فرهنگی، بر ضرورت توجه ویژه به این مناطق اصرار كرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اطلاع رسانی دقیق كارها و فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: امروز خبررسانی حرف اول را می زند، اهتمام كنید با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه های گروهی واقعیت ها را در مورد خدمات به جامعه اطلاع رسانی كنید؛ این كار مردم را امیدوار می كند.
آیت الله مكارم شیرازی گزارش نمایش شده از طرف فرمانده قرارگاه را امیدوار كننده خواند و برای دست اندركاران این قرارگاه آرزوی توفیق كرد.
وی افزود: عده ای می خواهند مردم را مایوس كنند، ما باید در مقابل در جامعه به صورت صحیح امیدآفرینی نماییم، اگر تخم یاس پاشیدند و مردم را مایوس كردند زحمات و فعالیت های ما به جایی نخواهد رسید.
وی تصریح كرد: البته حالا مردم در فشار هستند و باید با تبیین درست خدمات، فعالیت ها و دستاوردها كاری كرد كه مردم امیدوار باشند.
آیت الله مكارم شیرازی همین طور مراقبت نسبت به نفوذی ها در بخش های مختلف جامعه و دستگاه ها را یك اصل مهم عنوان نمود و اضافه كرد: افراد نفوذی با اختلاس ها و سوء استفاده ها یك تشكیلات را بدنام می كنند؛ متاسفانه در كشور ما در این خصوص مراقبت لازم نمی گردد.
وی با اشاره به مشكل مؤسسات مالی و اعتباری، عدم مراقبت و نظارت كامل در این خصوص را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: متاسفانه در این خصوص مراقبت لازم انجام نشد و بعد كه سرمایه های مردمی را هدر دادند تازه به فكر چاره افتادند؛ امیدواریم در آینده این كارها تكرار نشود.
1175 /


1397/10/17
13:28:46
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است