رئیس كل دادگستری استان فارس عنوان كرد

رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده بود، كوتاهی مسئولین شهرداری شیراز باوجود هشدارها

رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده بود، كوتاهی مسئولین شهرداری شیراز باوجود هشدارها ثبت آسان: رئیس كل دادگستری استان فارس اظهار داشت: طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و با وجود هشدارهای سازمان هواشناسی متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم در این باره مد نظر قرار نداده اند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، علی القاصی رئیس كل دادگستری استان فارس با ابراز تأسف از درگذشت۱۸ تن و مجروح شدن ۶۸ تن از هموطنان در حادثه سیلاب بیان كرد: سوژه حادثه امروز در دستور رسیدگی ویژه دستگاه قضائی قرار دارد.

وی اظهار داشت: سپس وقوع حادثه بلافاصله با دستور دادستان مركز استان پرونده قضائی پیرامون بررسی علل و ابعاد حادثه در دادسرای شیراز تشكیل و دادیار ویژه با نظر دادستان و معاونین دادگستری حاضر در صحنه، تحقیقات اولیه را آغاز نموده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس اظهار داشت: طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و مجرای عبور آب بطور كامل باز نبوده است كه این امر سبب راه افتادن سیلاب مرگبار حاصل از بارندگی در كوه های اطراف شده است.

وی ادامه داد: با وجود اینكه سازمان هواشناسی از یك هفته قبل هشدارهای لازم درباب بارش شدید باران را اعلام نموده بود، اما متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم درباب لایروبی رودخانه مجاور دروازه قرآن و مهار سیلاب ناشی از بارندگی را مد نظر قرار نداده اند.

وی تاكید كرد: این مساله توسط دستگاه قضائی رسیدگی و پس از انجام اقدامات كارشناسی با مسئولین و متولیان خاطی قاطعانه برخورد خواهد شد.

رئیس شورای قضائی استان فارس با اشاره به اینكه در لحظات اول وقوع حادثه دادستان شیراز و دو تن از معاونین قضائی، دادیار ویژه و قضات دادسرای جنایی در محل حادثه حضور یافتند، بیان داشت: دستورات اولیه قضائی به متولیان و مسئولان ذیربط صادر و كتباً ابلاغ و از همان دقایق اولیه سوژه توسط دستگاه قضائی با حساسیت دنبال و هماهنگ لازم جهت جلوگیری از خسارات بعدی انجام شد.

القاصی با اشاره به اینكه از دقایق آغازین حادثه تشكیل ستاد بحران استان را از استاندار خواهان شده است، اظهار داشت: با دستورات استاندار و سایر مسئولین تمهیدات لازم در جهت مدیریت صحنه انجام شد.

وی ادامه داد: به پزشكی قانونی استان باز دستورات لازم جهت بررسی وضعیت جانباختگان و مصدومین و اقدامات قانونی پیرو آن صادر گردیده است.

به گزارش میزان، رئیس كل دادگستری استان فارس اشاره كرد: علاوه بر ورود دادستان مركز استان بعنوان مدعی العموم به سوژه حادثه امروز چنانچه افراد در این خصوص شكایاتی داشته باشند می توانند در شعبه ۸ بازپرسی در دادسرای جنایی و جرایم امنیت شیراز مطرح كنند.
1398/01/06
13:16:48
5.0 / 5
4509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است