رئیس قوه قضائیه:

مبحث افراد فاقد شناسنامه را پیگیری می نماییم

مبحث افراد فاقد شناسنامه را پیگیری می نماییم به گزارش ثبت آسان، رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: تاكید ما بر این است كه همه اتباع ایرانی باید شناسنامه داشته باشند و اگر صدور شناسنامه برای كسی با برخی موانع روبه روست، با انجام استعلام های لازم از وزارت اطلاعات، وزارت كشور و دستگاه های دیگر، باید برای این افراد هم شناسنامه صادر شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با تاكید بر لزوم كوشش برای برطرف ساختن كمبود محاكم و سازمان های تابعه قوه قضائیه در این استان، به مبحث مطرح شده از جانب مسئولان استانی در مورد افراد فاقد شناسنامه پرداخت و خاطرنشان كرد: در این زمینه نظاماتی وجود دارد كه باید رعایت شود منتها تاكید ما بر این است كه همه اتباع ایرانی باید شناسنامه داشته باشند و اگر صدور شناسنامه برای كسی با برخی موانع روبه روست، با انجام استعلام های لازم از وزارت اطلاعات، وزارت كشور و دستگاه های دیگر، باید برای این افراد هم شناسنامه صادر شود. مشكلات اتباع خارجی كه دارای كارت اقامت هستند هم باید برطرف شود و حتما مبحث افراد فاقد شناسنامه را از راه دولت، وزارت كشور و سازمان ثبت احوال، پیگیری جدی خواهیم كرد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به آثار زیانبار قاچاق كالا، اضافه كرد: كسی كه به تولید كشور خنجر می زند، آن مرزنشینی نیست كه برای مصرف شخصی خود یا حتی فروش، یك دستگاه تلویزیون یا لوازم خانگی را به داخل كشور وارد می نماید. وقتی صحبت از مقابله با قاچاق می نماییم، مقصود ما مقابله با شبكه های قاچاق است كه تولید ملی را با صدمه های سنگین مواجه می كنند.

رئیسی در ادامه با اشاره به اینكه اقتضای رونق تولید، پیشگیری از تعطیلی كارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی است، بر لزوم توانمندسازی بخش خصوصی توسط دولت تصریح كرد و اظهار داشت: دولت باید از تصدی گری فاصله بگیرد اما توانمندسازی بخش خصوصی نباید رها شود.

رئیس قوه قضائیه همینطور با تاكید بر ضرورت هدایت نقدینگی از فضای دلالی به سمت تولید، این امر را مهم ترین چاره مشكلات اقتصادی امروز و كمك به رونق تولید دانست و تصریح كرد: صاحبان سرمایه باید در دریافت تسهیلات، با مانعی مواجه نباشند و دستگاه های اجرایی لازم است موانع را از سر راه تولیدكنندگان، سرمایه گذاران و كارآفرینان واقعی بردارند. بدین منظور، دفتر پشتیبانی از سرمایه گذاری در سازمان بازرسی كل كشور، مأمور پیگیری و حل مشكلات سرمایه گذارانی است كه در فرایند راه اندازی كسب و كار خود با مشكلات اجرایی مواجه می شوند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود از مبادرت به موقع مسئولان سیستان و بلوچستان در مهار سیلاب و پیشگیری از وارد آمدن خسارت به مردم قدردانی كرد و با تاكید بر لزوم تخصیص اعتبار برای جبران خسارت ها اضافه كرد: نباید حادثه سیل در كشور را تمام شده تلقی نماییم بلكه موظفیم صدمه شناسی و صدمه زدایی را در دستور كار داشته باشیم؛ چنانچه در سازمان بازرسی هم كارگروهی را جهت بررسی ابعاد مختلف سیل های اخیر در كشور تشكیل دادیم و امیدواریم نتیجه این بررسی ها منجر به جلوگیری از وقوع حوادث تلخ در آینده شود.

رئیس قوه قضائیه با تاكید بر نقش داوری و برقراری سازش هم اظهار نمود: بزرگان و ریش سفیدان باید با استفاده از جایگاه تأثیرگذار خود در قبایل و طوایف، مانع از توسعه دعوا و كشیده شدن آن به دستگاه قضائی شوند. بر همین مبنا لازم است در امر صلح و سازش كه مبانی كاملاً دینی و ملی دارد، فعال تر عمل كنند و از این جهت یاریگر قوه قضائیه باشند.
رئیسی همینطور در مورد ساماندهی بازارچه های مرزی تصریح كرد: همه موظفیم راه های قانونی امرار معاش برای هموطنان را فراهم نماییم تا كسی برای گذران زندگی، دست به ارتكاب جرم یا عمل مغایر قانون نزند. بنابراین امیدواریم با تلاش مضاعف، به نحوی در حوزه مدیریتی خود عمل نماییم كه مردم از عملكرد ما راضی و دشمنان از طراحی توطئه ها پشیمان شوند.

رئیس قوه قضائیه با تاكید بر ضرورت مبارزه با قاچاق سوخت در سطح كلان، به تلاش دشمن برای اختلال در صادرات نفت ایران اشاره نمود و اظهار داشت: راهكار اصلی كشور، تبدیل تهدیدها به فرصت است. هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی برای پیشرفت نداریم و همه می دانیم كه مردم، همیشه در صحنه هستند و این وظیفه مدیران است كه برای حل مشكلات مردم تلاش كنند. بر این اساس موظفیم همه در هر جایگاهی كه هستیم، دست به دست هم دهیم و گره ی از زندگی مردم عزیزمان باز نماییم.

بر طبق این گزارش، در این نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان، برخی نمایندگان استان و امام جمعه اهل سنت زاهدان هم به بیان مشكلات و نقطه نظرات خود پرداختند.
1398/02/13
12:08:19
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است