محسنی اژه ای: چرا فیلم قانون گریزی و بی عفتی ها را برای مقامات قضایی نمی فرستید؟

محسنی اژه ای: چرا فیلم قانون گریزی و بی عفتی ها را برای مقامات قضایی نمی فرستید؟ ثبت آسان: معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه دشمن به دنبال رواج بی عفتی و بی اخلاقی در جامعه است تا پایبندی مردم را بكاهد، اظهار داشت: چرا از انجام امربه معروف و نهی از منكر می ترسیم، چرا از پخش این مورد در شبكه های بیگانه و معاند می هراسیم، چرا ما از كسانی كه به دنبال قانون گریزی و بی عفتی هستند، فیلم نمی گیریم و برای مقامات قضائی نمی فرستیم؟


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای طی سخنانی در آئین تكریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری كل استان هرمزگان، اظهار نمود: هرمزگان حقیقتاً جامع مذاهبی است كه دشمن از این مهربانی و وحدت و شعور و بصیرت و از این كنار هم بودن ناراحت و مضطرب است.
وی با اشاره به اینكه این مساله به بركت بیداری و هوشیاری مردم و تلاش های نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان است، اشاره كرد: امروز دشمن بیشتر از گذشته از نظام جمهوری اسلامی ایران نگران است چونكه بعد از چهل سال خویش را ضعیف تر و ناتوان تر از گذشته و جمهوری اسلامی ایران را مصمم تر، پرقدرت تر و با صلابت تر درراه هدف می بیند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه دشمن بعد از چهل سال رویارویی به هیچ یك از اهداف خود نرسید درحالی كه نظام جمهوری اسلامی ایران به بخش اعظم اهدافش در این مدت رسید، اظهار نمود: اگر ما اتكا به خداوند، وحدت، بصیرت، مشورت به خیرخواهان داشته باشیم و در این راه تلاش نماییم در آینده پیروز و موفق خواهیم بود.
وی افزود: امروز ما مشكل و ناراحتی داریم اما دشمن مشكلاتش و ناراحتی اش از ما بیشتر است.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه در ماه های اخیر به صورت مشخص برنامه ای با میلیون ها دلار برنامه ریزی كرده اند، اشاره كرد: هدف از این سرمایه گذاری این است كه آمریكا هم آن قدر بد نیست، قابل مذاكره است و با بزك كردن چهره خود تنفر مردم ایران را از خود بكاهد.
وی با اشاره به اینكه دشمن به دنبال آن است تا مردم را نسبت به ارزش های انقلابی خود دور كند، افزود: آنها به دنبال آن هستند تا مردم كشورمان نسبت به ارزش ها و باورهای دینی شان اعتماد و ایمانشان بكاهد.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه استفاده بی نهایت از فضای مجازی و قبح شكنی از مهم ترین برنامه های دشمنان است، اظهار نمود: دشمن به دنبال رواج بی عفتی و بی اخلاقی در جامعه است تا پایبندی مردم را بكاهد و با آموزش مأمورین خودشان به دنبال هنجارشكنی در جامعه و كنار زدن روسری هستند تا با پخش در فضای مجازی به اهداف خود برسند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه در مقاطعی با كمال تأسف این مساله در حال جا افتادن است و كسانی هم دانسته یا نادانسته با این مساله همراهی می كنند، عنوان كرد: چرا از انجام امربه معروف و نهی از منكر می ترسیم، چرا از پخش این مساله در شبكه های بیگانه و معاند می هراسیم، چرا ما از كسانی كه به دنبال قانون گریزی و بی عفتی هستند، فیلم نمی گیریم و برای مقامات قضائی نمی فرستیم.
محسنی اژه ای افزود: چرا ما منفعل شده ایم و اقدامی در مقابل هنجارشكنان نمی نماییم و در این خصوص نگرانیم.
وی با اشاره به اینكه كسی می خواهد در داخل اتوبوس، در كوچه یا خیابان امربه معروف و نهی از منكر كند، می ترسد، اشاره كرد: همه متدینین ما نمی توانند این هنجارشكنی را تحمل كنند و چرا نشسته ایم تا یك دستگاه حكومتی بیاید، برخورد كند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه امروز دشمن تلاش می كند با ایجاد فشار اقتصادی، صبر مردم را لبریز كند، ابراز كرد: امروز بر مردم فشار اقتصادی وجود دارد، همه مدیران نظام، قوه قضائیه، مقننه و مجریه باید تلاش نماییم از تمامی افكار و امكانات برای مقابله با این فشار اقتصادی استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اینكه نباید بگذاریم مردم نسبت به نظام و مسئولانشان بی تفاوت شوند، اذعان كرد: وظیفه ما مدیران خیلی مشكل تر از مردم است و باید با تلاش و مجاهدت راه های دور زدن نقشه های دشمنان را بیابیم.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه به ما اعتراض می كنند چرا می خواهید تحریم را دور بزنید، اضافه كرد: باید به این نگاه ظالمانه در دنیا تأسف خورد، اموالمان را سرقت می كنند و هر نوع فشاری را می آورند، آنگاه افرادی كه تحریم را دور می زنند را محكوم می كنند.
وی با اشاره به اینكه به صورت حتم تحریم را دور می زنیم و برای ادامه زندگی عزتمندانه خود تلاش می نماییم، اظهار نمود: تا زمانی كه این چنین اقدامات ظالمانه ای وجود داشته باشد ما تحریم ها را دور خواهیم زد.
این مقام قضائی با اشاره به اینكه این حضور گسترده در مراسم امروز وظایف ما را سنگین تر می كند، افزود: به سهم خودم از آقای اكبری به واسطه تلاش هایش در هرمزگان تقدیر می كنم گرچه این مردم شایسته بهترین خدمت هستند و امیدوارم در استان مازندران همچون هرمزگان موفقیت آمیز باشد.
وی با اشاره به اینكه آقای صالحی مدیری خدوم، پرتلاش، صادق، آشنا كامل به دستگاه قضائی است، اشاره كرد: كار قضائی كار خطیری است و مسائل امروز سنگینی كار را دوچندان می كند.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه می گویند چرا یك فرد با كت وشلوار به دادگاه آمده است، عنوان كرد: كسی كه با وثیقه آزاد است و از خانه به دادگاه می آید با لباس بر تن به دادگاه می آید و آن كس كه در زندان است با لباس زندانی می آید.
وی با اشاره به اینكه امروز مسائلی كه در قوه قضائیه مطرح می شود تنها بعد قضائی و حقوقی ندارد، ابراز كرد: در خیلی از موارد دارای ابعاد مختلف در موضوعات مطرح شدن هستیم و بدون مشورت و همفكری دیگران نمی توان كاری را با صحت تمام به انتها برسانیم.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه خیلی از موارد با تدبیر و تعقل می توان عادلانه و محكم انجام گیرد، اشاره كرد: امروز یكی از مسائل مهم كشور جنگ اقتصادی با دشمن است و همه توان دشمن برای از پای درآوردن مردم از راه جنگ اقتصادی می باشد.
وی با اشاره به اینكه دشمن فشار اقتصادی را زیاد كرده تا صبر مردم لبریز شود، افزود: مقام معظم رهبری تولید داخلی و رونق تولید كلید اساسی برای عبور از این وضعیت است.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه مبارزه با قاچاق را باید جدی گرفت، اظهار نمود: یكی از مواردی كه به رونق تولید ضربه می زند قاچاق است كه نیاز دارد با همفكری و كمك تمامی مسئولین و مردم در مقابل آن ایستادگی كرد.
وی با اشاره به اینكه فساد دیگر مانع برای رونق تولید است، افزود: باید یك مبارزه مبنایی و اساسی با افراد مفسد صورت گیرد به خصوص اگر در دستگاه حكومتی باشد و در این زمینه نباید هیچ كوتاهی صورت گیرد.
معاون اول قوه قضائیه با تاكید بر اینكه برخوردها باید سریع، قاطع و بدون تبعیض باشد، اضافه كرد: مشكلات تولید هر استان باید با تصمیم گیری و مشاركت تمامی مسئولان برطرف شود.
وی با اشاره به اینكه اگر بخواهیم در مبارزه با فساد كارمان اثرگذار باشد باید كارمان دقیق، قاطع و دور از تبعیض باشد، ابراز كرد: تعداد گسترده ای كانتینر قاچاق در بندرعباس گرفته شد همان موقع اعلام كردم بگویید این كانتینرها مال كیست و چه كسی پشت پرده بوده و سرانجام حكم صادر شد اما طول كشید.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه تنها به اطلاع رسانی گرفتن قاچاق بسنده نكنیم بلكه باید مردم آگاه شوند كه احكام صادره به كجا رسید، عنوان كرد: باید رئیس دادگستری از مجموعه قضائی خود صیانت كند؛ مگر یك قاضی چقدر توان دارد و تلاش زیادی می كنند و گاهی اوقات كاری می شود كه مردم آن احساسی كه باید به دستگاه قضائی داشته باشند، ندارند پس باید حواسمان جمع و صیانت مناسب صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه باید به گرفتاری ها و مشكلات كاركنان قضائی رسیدگی كرد، اظهار نمود: نباید بگذاریم شیاطین به دستگاه قضائی نزدیك شوند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، در این مراسم از زحمات "حجت الاسلام محمدصادق اكبری" رئیس سابق دادگستری هرمزگان و جدید استان مازندران تقدیر و "علی صالحی" بعنوان رئیس كل جدید دادگستری هرمزگان ارائه شد.
هركس امنیت هرمزگان را مورد هدف قرار دهد به شدت با آن مقابله می كنم
علی صالحی بامداد امروز در آئین آئین تكریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری كل استان هرمزگان، اضافه كرد: خیلی خوشحالم كه می توانم در هرمزگان سربازی برای خدمت به مردم حافظان خلیج فارس باشم.
وی با اشاره به اینكه امیدوارم در خدمت به مردم هرمزگان و اعتماد قوه قضائیه هم سربلند بیرون بیایم، اشاره كرد: همان منویات مقام معظم رهبری در حكم انتصاب آیت الله رئیسی و سیاست های قوه قضائیه را در هرمزگان دنبال می كنم.
رئیس كل جدید دادگستری هرمزگان با اشاره به اینكه شایسته ملت ایران اسلامی، امنیت پایدار می باشد، اظهار نمود: امنیت هرمزگان برایم در اولویت است و از هر چیزی برایم مهم تر است.
وی افزود: اگر كسی بخواهد امنیت این قسمت از كشورمان را مورد هدف قرار دهد به شدت با آن مقابله می كنم.
صالحی با اشاره به اینكه مبارزه با قاچاق كالا از اهمیت بالایی برخوردار است، اشاره كرد: با همكاری دستگاه های ذی ربط با فساد مبارزه خواهیم كرد و بدون اغماض، با قاطعیت و با دقت ورود خواهیم كرد.
رئیس كل جدید دادگستری هرمزگان با اشاره به اینكه مردم چشم انتظار خدمت بی منت و تكریم ارباب رجوع هستند، اظهار نمود: باید درب اتاقمان به روی مردم باز شود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه كاهش زمان دادرسی هم باید در دستور كار قرار گیرد، عنوان كرد: با سرعت و با دقت احكام قضائی را صادر خواهیم كرد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، "علی صالحی" متولد شهرستان باشت استان كهگیلویه و بویراحمد است كه پیش ازاین دادستان شهرستان مسیری، رئیس دادگستری شهرستان اقلید، رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان فارس و دادستان شیراز را در كارنامه كاری خود داشته است.
1398/03/02
12:41:49
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , رئیس , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است