رئیس بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران انتخاب شد

رئیس بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران انتخاب شد ثبت آسان: طی حكمی از جانب دكتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور دكتر رضا رئوفیان بعنوان رئیس بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران انتخاب شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره كل روابط عمومی سازمان پزشكی قانونی كشور بر طبق این حكم دكتر رئوفیان به مدت سه سال به ریاست این بانك انتخاب شد.
در بخشی از این حكم آمده است: امید است با تدبیر و تلاش مداوم جنابعالی و بهره گیری از تجارب و امكانات كلیه سازمان های عضو بانك در قالب وظایف و اختیارات قانونی مندرج در دستورالعمل ابلاغی ریاست محترم قوه در سایه الطاف الهی و با عنایات حضرت ولی عصر(عج) موفق و مؤید باشید.
بانك اطلاعات هویت ژنتیك ایران بر مبنای تكالیف قانونی و پیرو صدور دستورالعمل تشكیل بانك در سال ۱۳۹۲ با محوریت قوه قضائیه و در زیرمجموعه سازمان پزشكی قانونی كشور تشكیل شد. طبق دستورالعمل ابلاغی، اركان بانك ژنتیك شامل هیئت مدیره، رئیس هیئت مدیره، رئیس بانك ژنتیك و تشكیلات اجرایی می باشد.
در قدم اول با حضور كلیه سازمان ها و نهادهای دخیل در امر جلوگیری از وقوع جرم و مبارزه با جرائم، ۸۹ عنوان مجرمانه بعنوان دامنه شمول بانك ژنتیك تعیین و مورد تصویب هیئت مدیره بانك ژنتیك قرار گرفت.
با همكاری و مساعدت نزدیك سازمان زندان ها با همكاران سازمان پزشكی قانونی در خلال ۳ سال اخیر۹۰ هزار نمونه بیولوژیك و ۲۰ هزار پروفایل ژنتیكی از مجرمین تحت پوشش بانك تهیه و در بانك ذخیره شده است.
در پرتو الطاف الهی، جمهوری اسلامی ایران جزء معدود كشورهایی است كه با اتكا به توانمندی و دانش نیروهای متعهد و متخصص داخلی و با استفاده از نرم افزار بومی موفق به تشكیل و راه اندازی چنین سامانه ملی شده است.1398/03/06
19:34:28
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: اداره , بانك , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است