مهمترین انتظارات مردم از دستگاه قضایی از نگاه رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس

مهمترین انتظارات مردم از دستگاه قضایی از نگاه رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس ثبت آسان: رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس اظهار داشت: دستگاه قضائی با روی كار آمدن آقای رئیسی باید پوست اندازی و فساد ستیزی را از درون خود آغاز كند.


عبدالكریم حسین زاده در گفتگو با ایسنا، درباره مهمترین انتظارات مردم از دستگاه قضائی اظهار داشت: مردم انتظار دارند دادگاه های كشور شفاف، غیر سیاسی، فراجناحی و عادلانه باشد. اگر این موارد در برگزاری دادگاه ها رعایت شود اعتماد عمومی به عدلیه هم بیشتر خواهد شد و مردم امیدوارتر می شوند.
وی افزود: به نظر من دلیلی ندارد دولت ها، مجالس و دستگاه قضائی لزوماً همه گذشته دستگاه های خود یا كسانی كه در گذشته مدیر بودند را تأیید كنند. به اعتقاد من دستگاه قضائی قبل از هرچیز و قبل از دریافت پیشنهادات مردمی نیازمند صدمه شناسی در گذشته است تا به نقاط ضعف و قوتش پی ببرد.
این نماینده مجلس با تاكید بر لزوم انجام اصلاحات اساسی در دستگاه قضائی، وضع حاكم بر سازمان زندان ها و تبدیل مدیریت زندان ها به اتاق شیشه ای برای از بین رفتن شبهات در اذهان مردم، خاطرنشان كرد: اخیراً تشكیل شورایعالی حقوق شهروندی از جانب دستگاه قضائی مطرح گردیده است، دولت هم لایحه ای در اینباره دارد كه می خواهد به مجلس تقدیم كند. پیشنهاد من این است كه به جای ایجاد دستگاه موازی، برای نشان دادن همبستگی این دو قوه به اشتراك برسند و همان را مبنا قرار دهند.
رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس در ادامه با تاكید بر لزوم پرهیز از تبعیض در دستگاه قضائی تصریح كرد: ما شاهد می باشیم كه پرونده های مفاسد اقتصادی مطرح می شود، مدیران دولتی و غیر دولتی در دادگاه حاضر می شوند و به آنها رسیدگی می شود. آیا تا حالا هیچ یك از مدیران دستگاه قضائی تخلفی نداشتند كه مردم ببینند قوه قضائیه در مورد تخلف در هر سطحی چه برخوردی دارد؟ انتظار مردم این است كه قاطعیت قضائی در مورد خود دستگاه قضائی هم به كار گرفته شود.
حسین زاده با اشاره به اینكه «مجلس، دولت و قوه قضائیه نیازمند صدمه شناسی رویكرد خود هستند»، تصریح كرد: اگر ما به فكر رشد، توسعه و تعالی كشور هستیم باید این صدمه شناسی را انجام دهیم و از خودمان شروع نماییم. دستگاه قضائی هم با روی كار آمدن آقای رئیسی باید پوست اندازی و فساد ستیزی را از درون خود آغاز كند.
رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس با تاكید بر اینكه «قضات باید غیر سیاسی و فرا جناحی باشند و همه را به یك چشم ببینند»، درباره عملكرد قوه قضائیه در پرونده مفاسد اقتصادی هم ابراز عقیده كرد: ما برخی جاها خیلی تند می رویم و این سبب می شود بسیاری از سرمایه گذاری ها در درون كشور از فعالیت اقتصادی سالم دور شوند و تر و خشك با هم بسوزند و از طرفی شاهد جنبه بازدارندگی این پرونده ها نیستیم.
منبع:

1398/04/06
11:00:36
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است