دادستان كرمانشاه:

حركت دسته های عزدارای نظم ترافیكی را مختل نكند

حركت دسته های عزدارای نظم ترافیكی را مختل نكند به گزارش ثبت آسان دادستان كرمانشاه با اشاره به ماه محرم اظهار داشت: در جهت تسهیل درعبور و مرور وبرقراری امنیت ترافیكی عزاداران، پلیس راهور باید طرح ویژه ای را در شب های دهه اول محرم اجرا كند، بگونه ای كه درهنگام عبور دسته های عزاداری، شریان ها و گذرگاه های عمومی مسدود نشده و نظم عبور و مرور مختل نگردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا منطقه كرمانشاه، محمدحسین صادقی با تسلیت فرا رسیدن محرم و اشاره به اهمیت قیام امام حسین(ع) در تاریخ و بخصوص در عالم تشیع اضافه كرد: امام حسین(ع) با برگزاری نهضت عاشورا خونی تازه و حیاتی باردیگر به رگ های اسلام بخشید كه در آن عصر به انحطاط گراییده بود.

وی افزود: هرچند تابحال مطالب بسیاری درباره این حركت اصلاحی در تاریخ نگاشته شده است، با این وجود جامعه اسلامی هنوز نسبت به فهم بیشتر علل و انگیزه ها، مقاصد و پایه های این قیام تشنه است و احتیاج به تعمق بیشتر در سیره ائمه معصومین(ع) بخصوص در ماهیت نهضت كربلا بیشتر احساس می شود.

صادقی با اشاره به اینكه به منظور برگزاری هرچه بهتر و باشكوه تر مراسم سوگواری امام حسین(ع) و در جهت صیانت از حقوق عمومی تكالیفی برای دستگاه های مختلف استان در نظر گرفته شده اظهار نمود: تمامی ادارات و نهادهای مرتبط باید نسبت به انجام این دستورالعمل اقدام نموده و پس از ایام محرم مجموعه فعالیت های خویش را در این زمینه گزارش كنند. عدم انجام تكالیف مقرر و عرضه گزارش در جهت ماده 2 دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه مستوجب برخورد قانونی خواهد بود.

صادقی در ادامه به تشریح وظایف نیروی انتظامی در این مدت پرداخت و اظهار داشت: در جهت تأمین امنیت مراسم مذهبی و دفاع ازجان ومال مردم مقرر است مأموران انتظامی به صورت فعال در هیئت های مذهبی و همینطور در خیابان ها و كوچه های منتهی به محل های برگزاری مراسم حضور داشته باشند.

وی تاكیدكرد: نیروی انتظامی باید تا زمان رهسپار شدن عزاداران به سمت منازل خود با گشت زنی مرتب ایمنی كامل آنها را تأمین كند و با هرگونه رفتار هنجارشكنانه و تخریب گرایانه ارزش های اسلامی برخورد قاطع كند.

دادستان كرمانشاه خاطرنشان كرد: به منظور جلوگیری از سرقت منازل شهروندانی كه به منظور شركت در مجالس عزاداری خانه خویش را ترك می كنند، مقرر است نیروی انتظامی نسبت به تقویت گشت های انتظامی اقدام نماید.

یه گفته این مسئول تنها هیئت هایی می توانند مبادرت به برگزاری مراسم مذهبی در معابر عمومی كنند كه از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز داشته باشند.

وی یادآورشد: هیئت ها باید توجه داشته باشند از مبادرت به اعمالی مانند قمه زنی، نمایش تصاویر وهمی از ائمه كه پیامد آن جز تخریب ارزش های اسلامی چیز دیگری نیست وسایر كارهای غیر متعارف و تؤام با خرافه پرستی كه بر مبنای فتاوای مراجع عظام تقلید تناسبی باشئون این ایام ندارد و باعث خدشه دار شدن دین می شود، جلوگیری نمایند.

صادقی متذكرشد: در این راستا نیروی انتظامی موظف است با هرگونه رفتارهنجارشكنانه برخورد قاطع كند.

وی خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه ایام محرم فرصتی مغتنم برای تبیین رشادت های امام حسین(ع) و یاران فداكارش است و به همگان درس فداكاری، اخلاص و دفاع از ارزش هارا می دهد، سازمان تبلیغات اسلامی درانتخاب مداح، نوحه خوان و اشعاری كه در روزهای محرم و عزاداری سالار شهیدان خوانده می شود و ترویج سخنرانی در كنار مداحی با اعزام مبلغین واجد شرایط در مراكز عمده عزاداری نظارت داشته باشد.


وی در ادامه اظهار داشت: در جهت تسهیل درعبور و مرور وبرقراری امنیت ترافیكی عزاداران، پلیس راهور باید طرح ویژه ای را در شب های دهه اول محرم اجرا كند، بگونه ای كه درهنگام عبور دسته های عزاداری، شریانها و گذرگاه های عمومی مسدود نشده ونظم عبور و مرور مختل نگردد.

دادستان كرمانشاه افزود: همینطور باتوجه به فرارسیدن ایام محرم لازم است بازرسی ونظارت بر بازارتشدید شود تا بتوان رضایتمندی مردم را افزایش داد. در این راستا لازم است تیمی از كارشناسان سازمان صمت، اتاق اصناف و تعزیرات حكومتی و پلیس نظارت بر اماكن عمومی تشكیل شده و به صورت ویژه بر مقابله با احتكار ونحوه قیمت گذاری در بازار بخصوص موادی كه در نذورات مورد استفاده قرار می گیرد نظارت كرده و با متخلفان به صورت جدی برخورد كنند.

وی عنوان كرد: شهرداری هم موظف است در هماهنگی كامل با سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفته و همینطور نسبت به فضا سازی و اكران طرح های فرهنگی وتبلیغات محیطی ویژه ایام محرم، حذف زوائد فیزیكی معابر و پاكسازی جداره های شهری با اولویت مسیرهای منتهی به مساجد، هیات های مذهبی وتكایا وجایگاه های پخش نذورات درطول مسیرحركت دسته جات عزاداری، نظافت معابربه ویژه معابر پیرامون مساجد، هیات مذهبی وتكایا وجایگاه های پخش نذورات(بصورت ویژه درروزهای تاسوعاوعاشورای حسینی)وشناسایی داربستهای ناایمن نصب شده هیئات مذهبی و تكایاو جایگاه های پخش نذورات درسطح معابر و رفع مخاطرات برای عزاداران اقدام نماید.

صادقی با اشاره به اینكه واحدهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها باید تمهیدات لازم را برای نظارت بر ایمنی مساجد، حسینیه ها و سایر اماكن مذهبی انجام دهند، اظهار داشت: با عنایت به حضور انبوه شهروندان در مراسم عزاداری، استقرار اكیپ های آتش نشانی در فضاهای پیشبینی شده برای برگزاری مراسم ها همچون تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به صورت جدی مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح كرد: شهرداری باید نظارت داشته باشد تا در نصب داربست ها و ایجاد ایستگاه های صلواتی بگونه ای اقدام گردد كه با كمترین اشغال سطح معابر، پیاده روها و سواره روها، مشكلات ترافیكی برای عابران و وسایل نقلیه فراهم نشود.

دادستان كرمانشاه اضافه كرد: شهرداری باید ضمن ممانعت از حفاری در راه دستجات عزاداری و كاروان های حسینی(ع)، سریعاً نسبت به رفع نقصها پیاده روها و مسیرهای تردد عزاداران اقدام نماید و ایمن سازی لازم با نصب علایم و تجهیزات ضروری و وفق قوانین و مقررات، صورت گیرد.

دادستان كرمانشاه همینطور یادآورشد: اداره كل دامپزشكی استان هم با سازماندهی و تجهیز اكیپ های ثابت و سیار با حضور پرسنل فنی دامپزشكی و ناظرین شرعی و اتخاذ تمهیدات لازم در مورد دایر بودن كشتارگاه ها، ذبح بهداشتی و شرعی دام های قربانی در روزهای عزاداری محرم را تحت نظارت ویژه خود قرار دهند.

صادقی خواهان افزایش نظارت های بهداشتی بر نذورات موكب ها و ایستگاه های صلواتی شد و اظهار داشت: كارشناسان مركز بهداشت باید با جدیت هرچه تمام نسبت به نظارت بهداشتی بر نذورات و بازرسی بهداشتی از مخازن آب، موادخام مصرفی، وسایل و ظرف های مورد استفاده و همینطور نحوه مدیریت دفع پسماند موكب ها و ایستگاه های صلواتی اقدام نمایند.

1398/06/11
15:21:21
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: اداره , بازار , تجهیزات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است