رئیس كل دادگستری استان قزوین:

عدم اشتغال از عوامل مهم جرائم و صدمه های اجتماعی است

عدم اشتغال از عوامل مهم جرائم و صدمه های اجتماعی است به گزارش ثبت آسان رئیس كل دادگستری استان قزوین عدم اشتغال را بعنوان یكی از عوامل مهم جرائم و صدمه های اجتماعی عنوان نمود.


حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس كل دادگستری استان قزوین در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه با هر شغلی كه ایجاد می شود درب چندین جرم بسته می شود، اظهار نمود: یكی از عوامل مهم جرائم و صدمه های اجتماعی عدم اشتغال است و اگر تولید رونق پیدا كند بسیاری به این سمت نمی روند.

وی ادامه داد: در حال بررسی طرحی هستیم كه طی آن برخی از صنایع و كارخانه های استان و مدیران آن حاضر به همكاری با انجمن حمایت زندانیان شوند كه بی گمان امكانات و تسهیلاتی هم به این مراكز تولیدی و كارخانه ها داده خواهد شد.

قدرتی با بیان اینكه در این طرح صنایع از مددجویان در زندان پس از آزادی استفاده می نمایند، اظهار داشت: حداقل 50 درصد از كارگران خویش را از میان زندانیان قرار می دهند، البته می توان هماهنگ كرد كه شخصی در زندان باشد و برای اشتغال هم در این صنایع مشغول باشد.

وی ادامه داد: این طرح هنوز در مرحله بررسی بیشتر قرار دارد و امیدواریم تا دو ماه آینده بتوانیم طرح پخته و كاملی را عرضه نماییم.

رئیس ستاد تسهیل اقتصاد مقاومتی استان قزوین خاطرنشان كرد: اگر این اتفاق رخ دهد و مدیران صنایع استان با انجمن پشتیبانی از زندانیان همكاری و در فعالیت كارخانه های خود از این افراد استفاده كنند بی گمان این خدمتی به كشور و استان و خانواده های این افراد خواهد بود.

وی اظهار داشت: قانون مجازات جایگزین حبس از سال 92 ابلاغ گردیده و استفاده می شود و هر سال بیشتر از گذشته در استفاده از این قانون در دستگاه قضا رشد داشتیم.

رئیس كل دادگستری استان قزوین در انتها با تاكید بر لزوم فرهنگ سازی در استفاده از مجازات جایگزین زندان اضافه كرد: نگاه همكاران قضایی در سطح كشور و استان به سمت استفاده از مجازات جایگزین حبس باشد كه بی گمان توجه به این قانون می تواند گامی مثبت در كاهش جمعیت كیفری استان و آمار زندانیان باشد.
1398/06/13
20:02:46
5.0 / 5
4823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است