معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری خبر داد

اجرای طرح آموزش خود مراقبتی به كودكان در مدارس تا سال آینده

اجرای طرح آموزش خود مراقبتی به كودكان در مدارس تا سال آینده به گزارش ثبت آسان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، با اشاره به اجرای طرح پایلوت آموزش خود مراقبتی به كودكان، اظهار داشت: این طرح كه به باعث تفاهم نامه میان آموزش و پرورش و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام می شود تا سال آینده در كل كشور اجرا خواهد شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباسی در نشست خبری روز جهانی آگاهی ایدز با تاكید بر اهمیت كرامت انسانی بیماران مبتلا به ایدز، اظهار داشت: با فرصت مطالعاتی پیش آمده از حدود یك سال قبل زمینه ای فراهم گردید تا مطالعات گسترده ای برای برون رفت از چالش های موجود در زمینه ابعاد مختلف بیماری ایدز داشته باشیم.

وی با اشاره به مطالعه تطبیقی میان قوانین مربوط به ایدز در ایران و سایر كشورها، اظهار نمود: قوانین ما گرفتار نواقصی هست كه باید مرتفع شود. بر همین مبنا با حفظ اهمیت ارزش های اخلاقی جامعه و اسناد بالادستی كشور، پیش نویس لایحه ای درمورد بیماران مبتلا به ایدز فراهم گردید و باید در دستوركار قرار گیرد.

عباسی افزود: ما در زمینه قوانین موجود برای بیماری ایدز حتی از كشورهای منطقه هم عقب تر هستیم. به صورت مثال در كشور یمن برای فردی كه به بیمار مبتلا به ایدز انگ بزند، شش ماه حبس درنظر گرفته شده است و مشاهده همین تفاوت ها مارا برآن داشته تا به فكر یك قانون منسجم در این زمینه بوده و به فكر تصویب زودتر این لایحه باشیم.

وی در مورد بندهای این لایحه، خاطرنشان كرد: لایحه با تاكید بر اهمیت آموزش و اطلاع رسانی اغاز می شود. یكی از اصلی ترین موضوعات حال حاضر كشور اموزش خود مراقبتی به كودكان است كه تا صحبت آن به كیان می آید عده ای تاب نمی آورند اجازه این آموزش را از ما سلب می كنند؛ باید بدانیم كودكان هم دارای حقوقی هستند.

عباسی با اشاره به امضای تفاهم نامه ای میان آموزش و پرورش و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، اظهار داشت: یكی از برنامه هایی كه در دستوركار مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك است، آموزش خود مراقبتی در مدارس به كوكان است. اجرای این طرح در استان های مختلف در دستور كار قرار گرفت و مقرر است تا آخر سال در یكی از استان ها به شكل پایلوت اجرا شود. همینطور به دستور مقام معظم رهبری حدود ۵۰۰ هزار كودك اتباع هم بدون اعمال كوچك ترین تبعیض در حال آموزش هستند.


وی اضافه كرد: هیچ كس حق ندارد با رفتار و گفتار خود فرد مبتلا به ایدز را مورد اهانت قرار دهد. هرگونه آگهی و تبلیغ در امور بیماری به شكل غلط در رسانه های گروهی ممنوع می باشد و هیچ فرد مبتلا به ایدز نباید به علت نبود قانون و آگاهی از كار، تحصیل، كار و... باز بماند.
1398/09/09
23:10:33
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است