آخرین جلسه دادگاه گندم های مفقودی گلستان برگزار گردید

آخرین جلسه دادگاه گندم های مفقودی گلستان برگزار گردید به گزارش ثبت آسان ایسنا/گلستان آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم های مفقودی گلستان به ریاست قاضی مزیدی برگزار گردید.موضوع افت رطوبتی گندم محور دفاعیات امروز وكلای طرفین و متهم پرونده بود.

وكیل مدافع متهمان این پرونده با قرار گرفتن در جایگاه با اشاره به مبحث افت رطوبتی گندم اظهار داشت: با در نظر گرفتن مبحث افت رطوبت گندم میزان كسری گندم های این پرونده حدود ۲ هزار تن كمتر می شود.

قاضی مزیدی در این بخش با رد دفاعیات وكیل مدافع اظهار داشت: افت گندم هنگام خرید محاسبه می شود و الان كه گندمی وجود ندارد چگونه درصد افت كارشناسی شود؟ از طرفی اداره غله هنگام خرید افت رطوبتی مجاز را در نظر می گیرد و در بسیاری موارد كارخانجات از محل همین افت رطوبتی سود هم می كنند.

نماینده اداره غله هم اظهار داشت: متهمان در قراردادی كه امضا كردند حق اعتراض را از خود سلب كردند و از سویی بابت افت رطوبتی اداره غله به حسابشان مبلغی واریز شده است.

در ادامه وكیل مدافع متهمان، اداره غله را به رفتار دوگانه متهم كرد و اضافه كرد: دست كم ۱۴ كارخانه دیگر در استان كسری گندم و وضعیتی مشابه با این كارخانه دارند اما اداره غله با آنان توافق كرده تا قسطی كسری را جبران كنند اما باوجود این كه موكلان بنده چندماه پیش در توافقی كه اداره غله با آنان داشت و هیئت كارشناسی هم اموالشان را حدود ۱۹ میلیارد تومان اعلام كرد، اعلام نمودند مبلغ كسری از اموالشان برداشته شود اما غله از آنان شكایت كیفری كرده است انتظار ما این است كه غله با همه كارخانه ها یكسان برخورد كند.

سپس نجفی دادستان آق قلا با حضور در جایگاه دفاعیات وكلای متهمان پرونده را رد كرد و اظهار داشت: میزان افت بر مبنای جدول اقلیم شناسی در نظر گرفته شده و ادعای وكیل درست نیست از طرفی در قرارداد با غله متهمان حق اعتراض را از خودشان سلب كرده اند و از سویی متهمان پرونده بخصوص دو متهمی كه متواری بودند در این مدت اقدامی برای حل مشكلات خود با اداره غله انجام نداده اند پس دفاعیات وكیل پذیرفته نیست و از دادگاه تقاضای مجازات متهمان را دارم.

در ادامه متهم ردیف اول پرونده برای آخرین دفاع در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر بر بی اطلاعی خود از سرنوشت گندم های مفقودی و نحوه كسری تصریح كرد و اظهار داشت: از نظر مالی نیازی به این كار نداشتم و سال ها كارم در این حوزه نشان داده است كه تخلفی نداشته ام. درست است كه سهامدار بودم اما از فروش و معامله ها خبر نداشتم.

وكلای متهمان هم در ادامه جلسه دادگاه برای آخرین دفاع با اشاره به نداشتن سابقه كیفری متهمان پرونده و گاها خوشنامی و خیر بودن و این كه حاضرند خسارت را جبران كنند از دادگاه رافت اسلامی در صدور حكم را خواهان شدند.

بر اساس اعلام روابط عمومی كل دادگستری گلستان، قاضی مزیدی بعد از شنیدن آخرین دفاعیات متهمان و وكلای آنان، ختم دادرسی را اعلام نمود و اظهار داشت: دادگاه رای این پرونده را تا یك هفته دیگر اعلام می كند.1398/09/18
14:05:05
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: اداره , سهام , فروش , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است