رییس مركز امور شوراهای حل اختلاف:

آینده خوبی برای شورای حل اختلاف و مردم در پیش است

آینده خوبی برای شورای حل اختلاف و مردم در پیش است به گزارش ثبت آسان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مركز امور شوراهای حل اختلاف كشور با تاكید بر اینكه آینده خوبی برای مجموعه شوراهای حل اختلاف و مردم در پیش است، اظهار داشت: همچون این موارد كاهش ورودی پرونده به دادگستری ها است كه ثمرات و بركات زیادی از حیث مادی و معنوی داشته و مردم نیز در آسایش نسبی قرار خواهد گرفت.به گزارش ثبت آسان به نقل از شورای حل اختلاف استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین مظفری در پاسخ به سوالی درباب لایحه شورای حل اختلاف، اظهار نمود: ریاست معظم قوه قضائیه به مناسبت های مختلف به شورای حل اختلاف پرداخته اند و این لایحه به تصویب ایشان رسیده و به دولت ارسال شده است. در یكی از مواد قانونی به دولت تكلیف شده ظرف سه سال اعضا دفتری و كاركنان شورای حل اختلاف كه دارای شرایط استخدام در دولت هستند را به استخدام دربیاورد كه این استخدام ها حتما باید در مركز اتفاق بیفتد.

وی اضافه كرد: یكی از نقاط قوت این لایحه آن است كه مركز امور شورای حل اختلاف كشور را دارای تشكیلات اداری مستقل پیش بینی كرده كه اگر این لایحه در دولت و مجلس تصویب شود طبعا زمینه استخدام این عزیزان در درون خود شورای حل اختلاف فراهم خواهد شد.

رییس مركز امور شوراهای حل اختلاف كشور با اشاره به اینكه در بحث رسیدگی های قضایی رویكرد لایحه بر مصالحه استوار است، اشاره كرد: به خصوص رسیدگی های قضایی كه در بند الف ماده 9 در صلاحیت شورای حل اختلاف است كلا به صلاحیت محاكم دادگستری برمی گردد، در نتیجه تمام ظرفیت شورا به صورت صد در صد به صلح و سازش اختصاص می یابد و در نتیجه بخش عمده ای از پرونده های دادسراها و محاكم با ظرفیت شوراها به صلح و سازش خاتمه می یابد.

مظفری با تاكید بر اینكه آینده خوبی برای مجموعه شوراهای حل اختلاف و مردم شریف در پیش است، اشاره كرد: همچون اینكه كاهش ورودی پرونده به دادگستری ها را انتظار داریم كه فكر می كنم ثمرات و بركات زیادی از حیث مادی و معنوی داشته و مردم نیز در آسایش نسبی قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: این رویكرد ریاست قوه قضائیه، رویكرد بسیار مباركی است و امیدواریم با تصویب این لایحه و همكاری دولت و مجلس، شورای حل اختلاف توفیقات خوبی در اشاعه فرهنگ صلح و سازش بدست آورد و رضایت مندی عمومی از قوه قضائیه و شورای حل اختلاف حاصل شود.

رییس مركز امور شوراهای حل اختلاف كشور با بیان خرسندی از انتصاب مهدوی به ریاست شوراهای حل اختلاف استان تهران به جهت دلسوزی و علاقه مندی وی در خدمت به مردم شریف بدون حاشیه های معمول اظهار نمود: در استان تهران به جهت مسائل عدیده خصوصا حجم پرونده های وارده به شورای حل اختلاف مشكلات فراوانی وجود داشت كه ایشان در این مدت كوتاه اقدامات موثری همچون شفاف سازی در نیروها و پرداخت ها انجام دادند و نظارت فراگیری در فعالیت شعب و مجتمع ها و اجرای احكام صورت گرفت.

مظفری درانتها اظهار داشت: تعیین تكلیف نیروهای بدون ابلاغ در شورای حل اختلاف ساماندهی شدند و زحمت زیادی كه برای رفع مغایرت آمار و اطلاعات مركز امور شوراها با سامانه استان و آمار حقیقی پرونده ها صورت گرفت شایسته تقدیر است. امیدوارم با حضور ایشان و همكاری سرپرستان مجتمع ها، معاونین و مدیران، مجموعه شورای حل اختلاف استان تهران به الگوی مناسب برای سطح كشور تبدیل گردد.

منبع:

1398/09/23
18:00:02
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: استخدام , رئیس , سرپرست , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است