رئیس كل دادگستری هرمزگان:

در صورت محرز شدن تخلف با مدیران مربوطه در صدور مجوز پرورش میگو قشم برخورد می شود

در صورت محرز شدن تخلف با مدیران مربوطه در صدور مجوز پرورش میگو قشم برخورد می شود به گزارش ثبت آسان ایسنا/هرمزگان رئیس كل دادگستری استان هرمزگان تاكید كرد: در صورت محرز شدن تخلفات احتمالی در صدور مجوزها و یا هرگونه تجاوز به حریم آثار تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی و جهانی، ضمن رسیدگی قضایی و مجازات مرتكبین، با مدیران مربوطه به لحاظ عدم دقت و نظارت، برخورد قانونی خواهد شد.علی صالحی بامداد امروز (چهارم اسفند ماه) در جمع خبرنگاران، اعلام نمود: در امتداد احقاق حقوق عامه و بمنظور حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، در صورت محرز شدن تخلفات احتمالی در صدور مجوزها و یا هرگونه تجاوز به حریم آثار تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی و جهانی، ضمن رسیدگی قضایی به موضوع و مجازات مرتكبین، با مدیران مربوطه به لحاظ عدم دقت و نظارت، برخورد قانونی خواهد شد.

وی اشاره كرد: تمامی اعضای حاضر در نشست تصمیم گیری درباره پروژه های پرورش میگو در محدوده میراث طبیعی - ملی ژئوپارك جهانی قشم بر توقف كامل عملیات اجرایی تأسیسات مزبور در قشم تا بررسی كامل كارشناسی، هماهنگی و اقدامات حقوقی تاكید كرده اند.

به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، واگذاری اراضی در محدوده طولانی ترین غار نمكی جهان به مركز پرورش میگو بعنوان جدی ترین تهدید برای خروج ژئوپارك قشم از یونسكو مطرح است. واگذاری اراضی در جزیره قشم از سال ۱۳۹۶ درحالی آغاز شد كه همان سال، پروژه ژئوپارك این جزیره موفق شد كه به لیست ژئوپارك های یونسكو بازگردد. این ژئوپارك یك دفعه در سال ۱۳۸۵ ثبت جهانی شده بود اما در سال ۱۳۹۱ به سبب آنچه مشكلات مدیریتی اعلام شد، كارت قرمز گرفت و از این لیست خارج شد اما حالا كارشناسان معتقدند، واگذاری اراضی كه بیشتر با هدف راه اندازی اقامتگاه، مركز پرورش میگو و آبزیان، پلاژ و شهرك های صنعتی بوده، این ژئوپارك را بار دیگر در معرض تهدید قرار داده است.

منبع:

1398/12/04
23:21:50
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: پروژه , ثبت , رئیس , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است