حاج محمدی:

مأموریت اصلی ما نجات زندانیان و دستگیری از آنان است

مأموریت اصلی ما نجات زندانیان و دستگیری از آنان است به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینكه همه ما مأموریت داریم كه دلسوزی وپیگیر پرونده و وضعیت زندانیان باشیم، اظهار داشت: در امر زندانبانی با جماعتی مواجه هستیم كه گرفتار هستند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در اولین جلسه با مدیران کل ستادی و استانی سراسر کشور که از راه ویدئو کنفرانس برگزار شد، رئوس برنامه ها و اولویت های سازمان در شش ماهه دوم سال را تبیین کرد. رئیس سازمان زندان ها در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید لاجوردی اظهار داشت: این شهید بزرگوار الگوی زندانبانی اسلامی بود که به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچگاه از مسیر انقلاب و ولایتمداری منحرف نشد. وی با اشاره به اینکه در امر زندانبانی اقتدار و مهربانی و خوف و رجاء توأمان باید وجود داشته باشد، اظهار داشت: شهید لاجوردی نمونه ای از این منش بود و آنچه سبب ماندگاری وی شد تعادل در حفظ این دو خصوصیت و تلاش او برای نشان دادن چهره نفاق و همینطور تلاش او برای اصلاح افراد منافق و به خطا رفته بود. حاج محمدی اظهار نمود: در امر زندانبانی با جماعتی مواجه هستیم که گرفتار هستند و مأموریت اصلی ما نجات این افراد و دستگیری از آنان است. وی خاطرنشان کرد: اگر در این ایام محرم بتوانیم از این افراد دستگیری نماییم و آنان را سوار کشتی نجات امام حسین (ع) نماییم کاری بزرگ انجام داده ایم. رئیس سازمان زندان ها افزود: برای نجات و دستگیری ابتدا باید نفس خودمان را تزکیه نماییم و اگر مقرر است ناجی باشیم اول باید خودمان غریق نجات خوبی باشیم.

حاج محمدی خطاب به مدیران زندان های سراسر کشور اظهار داشت: موفقیت ما زمانی حاصل می شود که زندانی، ما را کارمند و زندانبان نبیند؛ بلکه دوست و همراه خود ببیند و باور کند که ما برای نجات و دستگیری از او دوستی مهربان هستیم. رئیس سازمان زندان ها در ادامه بیان نمود: همه ما مأموریت داریم که دلسوزی و پیگیر پرونده و وضعیت زندانیان باشیم و در این حوزه نقشه راه توسط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی تبیین شده است. وی ضمن قدردانی از اقدامات مدیران قبلی سازمان زندان ها اظهار داشت: بنای ما این است که در دوره جدید مدیریتی، آن اتفاق مبارک را که مورد نظر رهبر بزرگوار انقلاب است در زندان های کشور محقق سازیم. حاج محمدی با تاکید بر لزوم توسعه اقدامات فرهنگی در زندان ها اظهار نمود: اقدامات سطحی و صوری قابل قبول نیست بلکه باید تلاش نماییم با برنامه ریزی درست و پیگیری لازم فعالیتهای فرهنگی عمیق و اثرگذار را در زندان ها پیاده نماییم. در ادامه این جلسه اولویت های یازده گانه سازمان زندان ها برای شش ماهه دوم سال تبیین و ابلاغ گردید. ارتقای امنیت در زندان ها، توسعه اقدامات بهداشتی و سلامت زندانیان، کوشش برای رفع مشکل منابع انسانی و مالی، انتقال زندان ها به خارج از حریم شهرها، تقویت دادرسی الکترونیک و پابندها، اشتغال زندانیان، ایجاد هم افزایی و تعامل با مقامات اجرایی و قضائی استان ها و گروه جهادی، کاهش جمعیت کیفری بخصوص محکومین جرایم مالی، اعلام بر خط ظرفیت و تعداد زندانیان به مراجع قضائی و بررسی میزان رضایتمندی کارکنان از مدیران رئوس اولویت های اعلام شده برای شش ماهه دوم سالجاری بود. رئیس سازمان زندان ها در انتها با تاکید بر لزوم اهتمام مدیران زندان های سراسر کشور بر اجرای این اولویت ها اظهار داشت: نظام ارزیابی عملکرد مدیران در سال ۱۳۹۹ بر اساس اجرای این اولویت ها خواهد بود.


منبع:

1399/06/05
12:56:32
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است