مسجدی:

بودجه و اعتبار سازمان پزشكی قانونی در جهت خدمت به مردم هزینه شود

بودجه و اعتبار سازمان پزشكی قانونی در جهت خدمت به مردم هزینه شود به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع و عرضه خدمت مناسب به مراجعین از اهداف اصلی سازمان است، اظهار داشت: بودجه و اعتباراتی که در اختیار سازمان قرار می گیرد باید در جهت خدمت به مردم و پاسخ دهی مناسب به آنان هزینه شده و به کار گرفته شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی در جلسه تقدیر از مجموعه مالی و ذیحسابی سازمان که به مناسبت روز حسابدار برگزار شد، اضافه کرد: بزرگ ترین حسابرس دنیا خداوند کریم است چونکه همه آنچه خلق کرده از یک نظم و حساب دقیق تبعیت می کند و نظام هستی بر طبق این نظم آفرینش در حرکت است.
ایشان در ادامه با قدردانی از تلاشهای مجموعه مالی و ذیحسابی، به مجموعه ای از خصوصیت ها و خصایص مدیران و کارکنان حوزه مالی اشاره نمود و اضافه کرد: نخستین خصوصیت این مجموعه ایمان الهی است. اگر شخصی به خداوند ایمان داشته باشد زندگی و عمل او متفاوت خواهد بود و چنین فردی با اعتقاد به ماوراء همواره به سمت حقانیت در حرکت است.
مسجدی عنوان کرد: فردی که به خدا و معاد ایمان دارد یک ناظر همیشگی بر اعمال خود می بیند و مراقب رفتار و عملکرد خود است.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور علم و دانش مناسب را خصیصه دیگر کارکنان بخش مالی برشمرد و اظهار داشت: مجهز بودن به دانش روز و کار دقیق و درست، تجربه و مهارت کافی، تسلط به قوانین برای کمک به رفع مشکلات سازمان و داشتن حسن خلق و روابط عمومی مناسب از خصوصیت های دیگر همکاران بخش مالی است.
مسجدی داشتن آینده نگری، کاهش هزینه و افزایش بهره وری، دریافت بهترین تصمیمات در کوتاه ترین زمان، قدرت تجزیه و تحلیل، امانتداری، سعه صدر و تواضع و فروتنی و بخصوص عطوفت با مردم و قشر ضعیف، صبر و شکیبایی در برخورد با مسایل، انتقاد پذیری و توجه به معیشت کارکنان را از دیگر خصوصیات کارکنان بخش مالی عنوان نمود.
وی با تاکید بر اینکه همکاران مالی سازمان نهایت تلاش خویش را جهت استفاده بهینه از منابع موجود به کار گرفته اند و به نحوی شایسته در حال عرضه خدمت هستند، اظهار داشت: ارزش قائل شدن برای کار و با عشق و علاقه کار کردن از خصوصیت های مهمی است که نه تنها در بخش مالی بلکه در میان همه کارکنان لازم و ضروریست چونکه علاقه مندی به کار نتایج بهتری را به همراه دارد.
او در آخر با قدردانی از تلاشهای مجموعه مالی، همراهی و همدلی ذیحسابان با سازمان را ستودنی دانست و ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همت تمامی کارکنان، سازمان پزشکی قانونی به اهداف خود در زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم برسد.
در ادامه این جلسه دکتر حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با قدردانی از زحمات همکاران مالی و ذیحسابی اظهار داشت: محاسبه و حسابداری ریشه در فردیت افراد دارد و نفس آدمی به خودی خود محاسبه گر است و محاسبه از وجود خود انسان شروع می شود تا به یوم الحساب برسد.
وی ضمن اشاره به عملکرد مناسب مجموعه مالی تصریح کرد: دقت در کار و سرعت در انجام امور دو انتظار مهم از بخش مالی در هر سازمان و ارگانی است و امیدواریم در مجموعه مالی سازمان هم این دو اصل مهم بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.
حاج منوچهری تعامل سازنده و مناسب ذیحسابان با مجموعه اجرایی سازمان را از نقاط قوت دانست وافزود: ذیحسابان در سازمان، مشاوران مدیران خواهند بود و همواره می توانند با مشاوره های درست و عرضه راهکارهای مناسب به حرکت سازمان در راه صحیح کمک کنند تا کارها وفق قانون و به نحو مقتضی پیش رفته و صورت گیرد.
در ادامه جلسه فلاح پرویزی مدیرکل امور مالی و ذیحساب سازمان هم ضمن اشاره به حساسیت و اهمیت کار مالی و ذیحسابی در سازمان ها و نهادها عنوان کرد: تشویق و تشکر علاوه بر آنکه در کارکنان برای عرضه خدمات بهتر و مطلوب تر ایجاد انگیزه می کند، روح و روان آنان را با نشاط خواهد نمود و این جلسه بهانه ای است برای قدردانی از مجموعه همکاران مالی و ذیحسابی پزشکی قانونی در سرتاسر کشور.
وی ادامه داد: اگر روحیه تشکر و قدردانی از جامعه ای گرفته شود گرایش به فعالیتهای سازنده در آن جامعه کم رنگ شده و دلسردی در کار بر آن حاکم خواهد شد و بر مبنای آیات شریفه قرآن، ثمره شکرگزاری فزونی نعمات الهی است.
وی با تشکر از رئیس سازمان به علت برگزاری و شرکت در این نشست، برگزاری چنین مراسمی اضافه کرد: یکی از خصوصیت های مهم مجموعه پزشکی قانونی که همگی بر آن واقف هستند ادب و احترام حاکم براین مجموع است که می تواند بعنوان الگو و نمونه مطرح باشد و این خصوصیت مصداق حدیث حضرت علی (ع) است که می فرمایند همه چیز محتاج تعقل و تعقل محتاج ادب است.
فلاح پرویزی در انتها با قدردانی از تلاشهای همکاران مالی سازمان، استقلال رأی، دانش و تجربه کافی، مراقبت و دقت حرفه ای، مشاوره و برنامه ریزی و تقسیم کار را از خصوصیت های کارکنان این حوزه برشمرد.
منبع:

1399/09/17
09:22:03
5.0 / 5
933
تگهای خبر: اداره , توسعه , خدمات , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است