رئیس قوه قضائیه:

فعالیت تبلیغی دینی موجب كاهش پرونده های قضایی می شود

فعالیت تبلیغی دینی موجب كاهش پرونده های قضایی می شود به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: کارهای تبلغی دینی کار قضاوت و رسیدگی و پرونده ها را کم می کند و اگر باور افراد عمیق باشد، گرفتار انحرافات، جرم و برخورد با جرم نمی شوند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر امروز با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ضمن آشنایی با دستاوردهای ۱۰ ساله این دفتر در جمع مدیران خاطرنشان کرد: آثار ارزشمندی در دفتر تبلیغات اسلامی تا حالا تهیه شده و این دفتر مساله محوری را به خوبی دنبال کرده و نقش به سزایی در حل مسائل داشته است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه علما، دانشمندان و روحانیون خوش فکری در دفتر تبلیغات اسلامی هستند و چیزهایی را که شاید دیگران به سرعت نبینند را رصد می کنند اظهار داشت: در حقیقت این عزیزان مثل دیده بانی هستند که در دیده بانی به خوبی عمل کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در اقطاب دفتر تبلیغات اسلامی عمیقاَ به سراغ مسائل مهم و محوری رفته و شناسایی خوبی صورت گرفته است اظهار داشت: هم در بحث های فکری و اندیشه ای و هم در شناسایی انحرافات مکاتب مختلف و جریان های انحرافی و نوع پاسخگویی به شبهات و مصون سازی فکری جامعه اقدامات خوبی انجام شده است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه صیانت بخشی فکری جامعه امری بسیار مهمست خطاب به مدیران دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: کار شما، کار قضاوت و رسیدگی و پرونده ها را کم می کند و اگر باور افراد عمیق باشد، گرفتار انحرافات، جرم و برخورد با جرم نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به تولید علم نیز گام های خوبی در دفتر تبلیغات اسلامی برداشته شده و در عرصه های اصولی، حدیثی، تفسیری، فلسفی و… کارهایی نو و باارزش ارائه شده که حوزه های علمیه باید با یک ساز و کار خوب اینها را پرورش دهند و استفاده کنند.
رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: البته به میزانی که در دفتر تبلیغات اسلامی کار انجام داده اید، کارها معرفی نشده و بسیاری از افاضل حوزه و دانشگاه از این دستاوردها ناآگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه در مساله محوری سه نکته "مسئله و شناخت"، "راهکار و تشخیص" و "اولویت ها" وجود دارد تصریح کرد: شما اولویت هایی را اعلام نموده اید و حتما مسائلی هست که می تواند بررسی شود و در اولویت بعدی شماست که حائز اهمیت می باشد و به آنها نیز توجه کنید.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ضمن اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که دفتر تبلیغات اسلامی را نماد روشنفکری حوزه می دانند اظهار داشت: امروز جلوه روشنفکری حوزه را می توان در دفتر تبلیغات اسلامی دید.
وی افزود: البته معنای روشنفکری بر خلاف تعبیر رسانه ها که هرکسی بیشتر جامعه را به سمت تفکر غربی سوق دهد روشنفکر می نامند، نیست بلکه روشنفکر یعنی کسی که جامعه را خوب بشناسد و مسائل را خوب تشخیص دهد و ایفای نقش کند که در دفتر تبلیغات اسلامی به مسائل به خوبی توجه شده و دانش و بینش را بسیج کرده اند که مسائل را حل کنند و بحمدالله چهره های باارزش و اثرگذاری نیز دیده می شود، که از همه آنها سپاسگزارم.


منبع:

1399/09/29
14:37:02
5.0 / 5
904
تگهای خبر: تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است