رئیس سازمان بازرسی كل كشور؛

ترك فعل بانك مركزی و بانكهای عامل را تحت نظر داریم

ترك فعل بانك مركزی و بانكهای عامل را تحت نظر داریم رئیس سازمان بازرسی با اشاره به اینکه ترک فعل بانک مرکزی و بانکهای عامل را تحت نظر داریم اظهار داشت: کمیته سازمان بازرسی، دادستانی و معاونت پیشگیری در مرکز و استانها برای رفع مشکلات تولیدی تشکیل شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در جمع مدیران عامل بانکهای استان خراسان رضوی و مدیران برخی از واحدهای تولیدی تملک شده و یا در شرف تملیک که با حضور عزت الله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مرتضوی معاون قضایی دادگستری استان و مس فروش رئیس سازمان صمت استان برگزار شد، با تکیه بر اتکا به توان و ظرفیت داخلی، اظهار داشت: امیدواری هایی که برخی نسبت به دولت جدید آمریکا دارند، سرابی بیش نیست چونکه از شدت دشمنی آمریکا نسبت به ملت ما چیزی کم نخواهد شد، اتفاقاً معتقدم رئیس جمهور جدید آن با استفاده از اقدامات دولت ترامپ و همینطور ایجاد وحدت بین کشورهای غربی و اروپایی به دنبال افزایش فشارها بر ملت ماست.
وی ضمن اشاره به تشکیل کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید متشکل از سه قوه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: بنده و مشاور اقتصادی رئیس دستگاه قضا به نمایندگی از قوه قضاییه در جلسات حضور می یابیم و جلسات آن به صورت مرتب و هفتگی تشکیل می شود.
عضو شورایعالی قوه قضاییه اضافه کرد: در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه هم مصوب شده کمیته ای با حضور بازرسی کل کشور، دادستان کل کشور و معاونت جلوگیری از وقوع جرم در مرکز و به تناسب در همه استان ها برای هماهنگی و هم افزایی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی تشکیل گردد.
رییس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی می تواند از راه هماهنگی بین بانکهای عامل در مرکز و استان با بانک مرکزی حل شود چونکه دستورالعمل های بانک مرکزی قابلیت اصلاح دارد و همانند قوانین نیست که فرایند اصلاح آن طولانی باشد. حتی سازمان هم پیگیر اصلاح بعضی از دستورالعمل های بانک مرکزی بوده و اصلاح انجام شده است.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: البته بعضی از دستورالعمل های بانک مرکزی که راهگشاست از جانب بانکهای عامل اجرا نمی گردد و ما این مورد را پیگیری خواهیم کرد و همانطور که در دستورالعمل رسیدگی به ترک وظایف و سند تحول قضایی آمده اگر هر دستگاه و مسئولی همچون بانک مرکزی و یا بانکهای عامل به وظیفه خود عمل نکنند، آنرا دنبال می نماییم.
وی در ادامه رفع مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد: مشکلات در حد کلان و ملی هم از راه عرضه به جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قابل حل است.
عضو شورایعالی قوه قضاییه درمورد واحدهای تولیدی تملک شده از جانب بانک ها اظهار داشت: بانک ها قادر به اداره واحدهای تولیدی نیستند، چونکه کارشان چیز دیگر است و بنابراین در قانون ذکر شده بانک ها باید ظرف ۳ سال واحدهای تولیدی تملک شده را واگذار کنند اما بخش قابل توجهی از قانون به دلیل وجود موانعی عملی نشده که می طلبد مجلس نسبت به رفع این مساله ورود کند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: بخشی از مشکلات حوزه تولید نیازمند اصلاح بخشی از یک قانون است که می تواند در چارچوب یک ماده واحده فوریت دار در مجلس اصلاح گردد.

1399/10/29
17:39:34
0.0 / 5
1076
تگهای خبر: اداره , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است