در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار آذربایجان غربی

رئیسی: ذائقه نظام اسلامی با فساد سازگار نیست

رئیسی: ذائقه نظام اسلامی با فساد سازگار نیست به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: ذائقه نظام اسلامی با فساد سازگار نیست و همه باید در این راه گوش بزنگ و حساس باشند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی امروز ۱۴ اسفند ماه در جریان بیست و سومین سفر استانی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار آذربایجان غربی با اعلان اینکه جامعه دارای روحیه حیات باید نسبت به مسائل حساس باشد، اضافه کرد: فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست و همه باید در این راه گوش بزنگ و حساس باشند.
رییسی اشاره کرد: جایگاه فرهیختگان جامعه حساس تر است و باید مسائل را رصد کنند اگر کاستی هست عکس العمل مناسب نشان دهند.
وی افزود: فساد اداری بسیار خطرناک می باشد، چونکه ادارات و سازمانها خود باید جلوه گره گشایی باشند. سلامت اداری مسئله محوری است همه سازمانها باید نسبت به سلامت اداری حساس باشند.
رییسی اشاره کرد: مبارزه با فساد در اولویت امور قرار دارد و با تمام تلاش با فساد در تمامی بخشها برخورد می شود.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: وحدت و انسجام در آذربایجان غربی از نعمتهای خدا است که اقوام مختلف همراه و با همدلی باهم زندگی می کنند که باید قدردان این نعمت دانست.
وی با تاکید براینکه نقش مردم و بسیج و مشارکت مردمی سازمانهای مردم نهاد در پیشرفت امور بسیار مهم و حیاتی می باشد، اضافه کرد: نقش مردم در موفقیت پیش گیری از وقوع جرم بسیار تعیین کننده است.
رییسی با اعلان اینکه در تمامی مبانی تربیتی تاکید شده انسان در راه کجی قرار نگیرد و در راه فرهنگ دینی رشد کند، اشاره کرد: مسائل اجتماعی و توجه به آن از مسائل مهمی است که باید همیشه به آن دغدغه داشت.
رئیس قوه قضاییه اظهار نمود: درجا زدن و متوقف شدن و عقب گرد انسان به هیچ وجه قابل قبول نیست و در این راستا باید زمینه پیشرفت را در امتداد اجرای عدالت اجتماعی فراهم نمود و همه بخشها باید جلوه گره گشایی باشند.
رییسی اظهار داشت: توسعه یافتگی در کشور مسئله مهمی است؛ حتما باید در حوزه های مختلف پیش برویم و هر آنچه از علم و فناوری است در راه رفاه مردم باید بکار گرفته شود.
رئیس قوه قضاییه با تاکید براینکه بانکها امر تولید را تسهیل کنند، اضافه کرد: توقف فعالیت واحدهای تولیدی توسط بانکها بواسطه تملک ان واحد جایز نیست. بانکها با امکانات باید واحدها را فعال کنند.
رییسی اظهار نمود: کشاورزی از محوری ترین کارهای آذربایجان غربی است و باید مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر اینکه تجهیزات کشاورزی بیشتر شود و دست دلالان در شبکه تولید، تامین تا مصرف باید قطع شود.
وی اظهار داشت: توسعه اقتصادی در پرتو امنیت اقتصادیست و اگر مبارزه با فساد اقتصادی صورت گیرد امنیت اقتصادی نیز خود به خود تامین می شود.
وی ادامه داد: افزایش اعتماد عمومی برای نظام بسیار مهمست و با توجه به این سرمایه دشمن هیچ کاری نمی تواند کند.
منبع:

1399/12/14
22:43:39
0.0 / 5
1115
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجهیزات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است