اختصاصی مهر؛

پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در تأدیه دیون پیمانكاران مترو

پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در تأدیه دیون پیمانكاران مترو یک دستگاه نظارتی از تضییع حقوق بیت المال در تأدیه دیون پیمانکاران مترو از راه تهاتر املاک شهرداری جلوگیری کرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، یک دستگاه نظارتی که بر معاملات شهرداری تهران نظارت داشته است در آخرین اقدام خود متوجه وقوع تخلفی شده است. در این بررسی ها فرایند واگذاری سهم شهرداری تهران از دو پروژه مشارکتی با ارزش هزار میلیارد تومان برای تأدیه دیون پیمانکاران خطوط مترو مورد بررسی قرار گرفته است. بر مبنای بررسی های انجام شده توسط بازرسان این دستگاه فرایند واگذاری این پروژه ها واجد صدمه ها، ایرادها و ابهامات گوناگونی نظیر؛ عدم تعیین تکلیف وضعیت قرارداد مشارکتی با عنایت به اقاله مشروط قرارداد و ضرورت برگزاری مزایده برای فروش ملک، عدم تعیین تکلیف مفاصا حساب تأمین اجتماعی پروژه، عدم دریافت مجوز از شورای اسلامی شهر تهران با عنایت به حجم معامله، وجود معارض در اسناد مالکیت عرصه، ابهام در قیمت گذاری ارزش املاک و … بوده است. همینطور مشخص شده است که این واگذاری با شرایط موجود برخلاف صرفه و صلاح شهرداری تهران بوده است.

بعد از احصاء موارد مذکور و انعکاس آن به شهرداری تهران، فرایند واگذاری پروژه ها متوقف و از تضییع حقوق بیت المال جلوگیری شده است.


منبع:

1400/02/03
20:56:55
5.0 / 5
806
تگهای خبر: پروژه , فروش , مجوز , مشاركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است