معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام كرد

تسریع در پروسه دادرسی با ایجاد ارتباط الكترونیك بین دادسراها و كلانتری های تهران

تسریع در پروسه دادرسی با ایجاد ارتباط الكترونیك بین دادسراها و كلانتری های تهران معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران اظهار داشت:  در راستای اجرای برنامه های سند تحول قضایی درباب استفاده هر چه بیشتر از سیستم های الکترونیکی در امور قضایی و تاکید دادستان محترم تهران با همکاری نیروی انتظامی همه کلانتری های شهر تهران ظرف چند روز آینده، مجهز به سیستم برقراری ارتباط الکترونیک با نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران خواهند شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، سیدمهدی رضا کاظمی، معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران با بیان این مطلب اضافه کرد: در همین راستا و باتوجه به ماموریت محوله از طرف دکتر القاصی دادستان محترم تهران، این معاونت با همکاری مرکز انفورماتیک ناجا و نیز فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ طی دو ماه اخیر تمامی تلاش خودرا به کارگرفته تا با تجهیز کلانتری ها به سیستم های کامپیوتری و ایجاد بستر مناسب و آموزش به نیروهای دادسرا و کلانتریها زیر ساخت های لازم را برای برقراری ارتباط الکترونیکی و مکانیزه بین دادسراها و کلانتری های تهران فراهم نماید که در همین راستا یکی از دادیاران و همکاران قضایی معاونت به طور تمام وقت در نواحی دادسرا و کلانتریها پیگیری موضوع و آموزش نیروها را بر عهده دارد.

کاظمی اضافه کرد: با برقراری این ارتباط تا امروز از 68 کلانتری شهر تهران، برای تعداد 55 کلانتری ارتباط الکترونیکی برقرار شده و طی 10 روز آینده تمامی کلانتری ها دارای این ارتباط خواهند بود.
معاون نظارت بر امور ضابطین دادستانی تهران اشاره کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته بعد ازکلانتریها، دیگر پلیس های تخصصی نیز مشمول اجرای این طرح می گردند.

معاون دادستان تهران صرفه جویی در ابزار و ادوات و نیروی انسانی را از با اهمیت ترین مزایای اجرای این طرح برشمرد و اضافه کرد: باتوجه به کمبود نیروی انسانی بخصوص در کلانتری ها از این به بعد بجای حضور مأموران در دادسراها و رفت و آمد آنها جهت حمل پرونده های قضایی، این مراحل بوسیله سیستم انجام خواهد گرفت و نیروهای کلانتری می توانند با تمرکز و توان بیشتر در خدمت کلانتری متبوع به ماموریت های مهم تری بپردازند.

وی افزود: از دیگر مزایای مهم این طرح سرعت در اجرای دستورات قضایی توسط نیروی انتظامی بوده که این امر می تواند رضایت ارباب رجوعان و شهروندان را در پی داشته باشد.

کاظمی گفت: مقام قضایی پس از صدور دستور بلافاصله بوسیله کامپیوتر آنرا به مرجع انتظامی ارسال و مرجع انتظامی پس از انجام پروسه اداری، نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن به داسرای مربوطه عودت می دهد.

معاون نظارت بر ضابطان دادسرای عمومی و انقلاب تهران افزایش امنیت دستورات قضایی و جلوگیری از جعل و سو استفاده و یا مفقود شدن دستورات و مکاتبات را از دیگر مزایای برقراری ارتباط سیستمی بین مراجع انتظامی و دادسراها برشمرد و ابراز امیدواری کرد پس از موفقیت در ایجاد ارتباط سیستمی با مراجع انتظامی، ارتباط دیگر ضابطان قضایی هم بطور سیستماتیک با دادسراها بر قرار گردد.

به گفته کاظمی، شهر تهران بعنوان پایلوت و آزمایشی در اجرای این طرح در نظر گرفته شده و پس از اتمام مرحله آزمایشی، دیگر استان های کشور نیز از این روش استفاده می کنند.
1400/02/05
13:34:12
5.0 / 5
725
تگهای خبر: امور قضایی , دادسرا , ساخت , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است