رئیس كل دادگستری مركزی خبر داد؛

رشد ۶۰ درصدی مصالحه در استان مركزی

رشد ۶۰ درصدی مصالحه در استان مركزی رییس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: میزان پرونده های مختومه در استان مرکزی حدود 35 درصد رشد داشته و رشد عددی مصالحه حدود 60 درصد برآورد شده است.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در همایش فصلی ویژه هفته قوه قضائیه بیان کرد: قوه قضائیه بر طبق شرع و قانون اساسی که محکم ترین سند حقوقی کشور است، وظایف و تکالیف و اختیارات و مسئولیت های بسیار خطیر و وسیع و پردامنه و مهمی برعهده دارد.
وی افزود: در طول ۴۰ سال که از عمر انقلاب می گذرد افراد زیادی جهت اجرای عدالت جان خودرا تقدیم کردند که این مهم حکایت از حساس بودن و خطیر بودن امر قضا دارد، به چنین مسئله مهمی که جان و مال و آبرو و هستی انسان را باید رقم بزند، نمی توان بسادگی ورود کرد و نیاز به برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه و آینده نگرانه دارد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به این که در سالهای اخیر در قوه قضائیه برنامه دقیقی مدون شد و با عنوان سند تحول به تأیید و امضای مقام معظم رهبری رسید، اظهار داشت: هر آنچه جزو الزامات اجرای عدالت باشد در این سند موجود است.
موسوی افزود: استان مرکزی همراه سایر استانها اقدامات جهادی و انقلابی برای اجرای سند تحول قوه قضائیه انجام داده که البته هنوز مسیر طولانی در پیش است.
وی اظهار داشت: سال قبل ۹ پرونده قصاص نفس منجر به رضایت شده است، همین طور سال قبل بیش از ۱۰ هزار پرونده نیز بصورت تمام الکترونیک بررسی و مختومه شد. امسال نیز بیش از یک هزار و۳۰۰ جلسه دادرسی بصورت الکترونیکی برگزار شده است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی افزود: تثبیت اراضی و صدور سند از ۱۹۹ هزار هکتار در سال ۹۸ به بالای یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار در سال ۹۹ رسیده و اینگونه اقدامات در سایر دستگاه های زیرمجموعه دستگاه قضا در استان نیز صورت گرفته است.
موسوی اشاره کرد: در امتداد اطاله دادرسی در سال ۹۹ پروسه دادرسی به ۱۰ روز کاهش یافته و مختومه شدن پرونده ها در استان مرکزی باتوجه به اقدامات صورت گرفته در راستا کاهش زمان رسیدگی به پرونده، افزایش عملکردی معادل ۱۷ برابر نسبت به سال قبل داشته است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آخر بیان کرد: در زمینه شوراهای حل اختلاف باوجود افزایش ۲۸ درصدی پرونده های وارده ها، میزان پرونده های مختومه ۳۵ درصد رشد داشته و رشد عددی مصالحه حدود ۶۰ درصد برآورد شده است.

1400/04/07
13:45:10
5.0 / 5
377
تگهای خبر: رئیس , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است