توضیح وکیل سعید مرتضوی درباره تبرئه از افترا معاونت در قتل در کهریزک!

توضیح وکیل سعید مرتضوی درباره تبرئه از افترا معاونت در قتل در کهریزک! ثبت آسان: وکیل مدافع سعید مرتضوی از تبرئه موکلش از افترا معاونت در قتل اطلاع داد.سعید ایوبی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: دیوان عالی کشور موکلم را از معاونت در قتل در اعتراضات سال ۸۸ تبرئه کرد.

وی اضافه کرد: استدلال قاضی شعبه یک دیوان عالی این بوده که" انتساب بزه معاونت محل خدشه است، بخصوص این که دو نفر دیگر از همکاران نام برده که عملا در اقدامات مورد نظر دخیل بوده اند و حتی مباشرت در بازداشت داشته اند، از افترا معاونت در قتل تبرئه گردیده اند." همینطور در بخش دیگری از رأی هم آمده که سعید مرتضوی در دادنامه صادرشده در تیرماه سالجاری، از افترا مشارکت در بازداشت غیرقانونی هم تبرئه شده و به این ترتیب، اساس و مبنای افترا معاونت در قتل منتفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: دوسال پیش موکل درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری را کرده بود تا ریاست محترم قوه قضائیه پرونده را شخصا مورد بازنگری قرار دهد که خوشبختانه با نظر دیوان عالی موکلم از افترا معاونت در قتل تبرئه شد.

ایوبی در پاسخ به این سؤال که اثر رای دیوان عالی کشور و تبرئه سعید مرتضوی چیست؟ اظهار داشت: این رای برای این است که اعاده حیثیت از او شود و مشخص شود که وی در اتفاقی که در کهریزک افتاده بی گناه بوده است. باآنکه نوشدارو پس از مرگ سهراب است ولی برای این است که حالا در تاریخ قضایی می ماند حکمی ضد یک دادستانی صادر شده که تمام هم و غمش حفظ امنیت شهری بوده ولی به جای تقدیر دو سال تحمل حبس کرده است و پس از دو سال حبس به این نتیجه رسیدند که او بی گناه بوده است.

بر اساس این گزارش، میرمجیدطاهری وکیل مدافع اولیای دم روح الامینی اسفندماه سال 96 از ارسال حکم دو سال حبس مرتضوی در پرونده کهریزک به شعبه دوم اجرای احکام ناحیه ۲۸ دادسرای کارکنان دولت اطلاع داده بود.

سعید ایوبی دوم اردیبهشت ماه سال ۹۷ به ایسنا گفته بود که موکلم به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری است و می خواهد راسا از ریاست محترم قوه قضائیه تقاضا کند که پرونده را شخصا مورد بازنگری قرار دهد. اگر رئیس محترم قوه قضائیه واقعا این رای را خود شخصا تایید کنند که قانونی و شرعی صادر شده، مطمئن باشید آقای مرتضوی حتما تحمل مجازات می کند.

مرتضوی برای گذراندن حکم دو سال حبس خود به زندان منتقل شد اما به علت آن چه حسن رفتار خوانده شد پس از گذراندن حدود ۱۷ ماه و در مهر سال ۹۸ از زندان آزاد شد.
1400/05/20
01:02:13
5.0 / 5
665
تگهای خبر: دادسرا , رئیس , مشاركت , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است